Odchovanec krnovského plavání Lukáš Harnol se o víkendu zúčastnil pátého kola Českého poháru v plavání v Plzni. Na pořadu dne byly Plzeňské sprinty a konkurence na startu byla výborná. Na padesátimetrové trati v kraulu bylo přihlášeno hned sto deset závodníků z celé republiky. Lukáš se dokázal probojovat do finále této disciplíny a stejně se mu vedlo na identické trati motýlem.

„Ve finále jsem se však už soustředil pouze na kraulovou padesátku. Závod jsem vyhrál v čase 23, 60 společně s domácím plavcem Janem Smolíkem, který dohmátl úplně stejně. Takže jsem pochopitelně spokojený,“ říká český reprezentant Lukáš Harnol. Ten zítra zamíří na závody do Jihlavy a v neděli do Prahy. „ Oba závody jsou Velké ceny. Jsem zvědav, jak mi to půjde. V posledních dnech cítím zlepšení. Vše se snažím směřovat k závodům v Krnově. Závodím doma rád a vypadá to, že letos se můžu těšit na velice silnou konkurenci,“ naznačil Harnol.

Cena Krnovska se blíží a jednou z jeho hvězd by měl být Martin Verner. Ten je v současnosti prakticky neporazitelnou jedničkou u nás na 100 metrů kraul. „Bude to pěkná bitva a lidé se mají na co těšit, mám velkou motivaci jej konečně porazit,“ uzavírá Lukáš.