V sobotu vstoupíte do nové sezony, jaká je v týmu nálada? Jak se těšíte?

Nálada v týmu je jako vždy dobrá a hráčky už se nemohou dočkat prvních soutěžních zápasů. Bohužel nás omezuje viróza a utkání odehrajeme v minimálním možném počtu, což se samozřejmě projeví na výsledcích.

Tým přes léto opustila Lucie Lustigová, bude její hostování v Pepinu pro tým vekou ztrátou?

Rozhodně ano. Svými zkušenostmi a přehledem dominovala obranným řadám, navíc tým vedla i jako kapitánka. Přesto ostatní hráčky udělaly za poslední sezónu kus práce a jsou rozhodně schopné srovnatelných výkonů.

Posílily naopak tým během dlouhé přestávky nějaké nové tváře?

Tým doplnily hráčky, které se v uplynulých měsících připravovaly se vznikajícím družstvem žen - jedná se o Lenku Ficajovou, Petru Vlčkovu a Katku Víchovou. Minulý týden se pak připojily další tři mladé hráčky - Lucka Maňásková, Maruška Komárková a Edita Kubíková. Na začátku příštího měsíce se k týmu přidá ještě Klára Kiculisová a v jednání je rovněž návrat Anety Kubešové.

Kvalita kádru tedy zůstala téměř stejná?

Bohužel odešly i další zkušené hráčky, kvůli juniorskému věkovému omezení - zejména Andrea Bořucká a dvojčata Krejčiříkovy. Nově příchozí se budou muset ještě nějakou dobu sžívat s týmem a nasbírat zkušenosti. Věřím však, že potenciál do budoucna rozhodně máme.

Jak hodnotíte ve zkratce minulou sezonu? Byla úspěšná?

První polovinu rozhodně můžeme bez nadsázky hodnotit jako úspěšnou. V té druhé se již začaly naplno projevovat horší tréninkové podmínky ve srovnání s ostatnímy tým a začali jsme se pozvolna propadat tabulkou. Pokud mám však hodnotit florbalový vzestup jednotlivých svěřenkyň, rozhodně byla úspěšná.

A jaké jsou tedy cíle pro letošní ročník?

Vzhledem k obměně kádru si postupové ambice neděláme a rádi bychom se drželi ve středu tabulky. Cílem je zejména stmelení týmu, postupné zapracování nových tváří a zejména dobrý pocit z odvedené práce. Holky samotné by jistě řekly, že hrajeme zejména na design (smích).

Je tým dostatečně připravený? Trénovali jste přes léto standardně?

Absolvovali jsme tradiční letní přípravu, která vyvrcholila bíloveckým soustředěním těsně před sezónou. Domnívám se, že hráčky jsou připraveny dobře.

Zítra hrajete s Opavou a Šumperkem. Jací to jsou soupeři? Kdo bude favoritem?

Šumperk vedený reprezentačním trenérem Michalem Maroškem patří mezi spolufavority celé soutěže. Opavský tým je sice nováčkem, ale jeho kostru tvoří hráčky, které vyhrály loňskou ligu žákyň. Oba zápasy budou velmi těžké, zejména s ohledem na velkou absenci v našich řadách. Cílem bude spíše důstojný výsledek a sbírání zkušeností pro nové hráčky.