Bylo to náročné?

Samotná práce ani ne, ač vyžaduje maximální soustředění. Ale spíše to bylo vyčerpávající celkově, protože dopoledně jsem chodil normálně do práce a potom hned autem do Ostravy do haly. Domů jsem se vracel kolem půlnoci a další den zase znovu. V pátek jsme pak přejeli do Prahy, kde jsme strávili víkend. Každý den jsem absolvoval dva zápasy, většinou v hlavní aréně.

Domácí mistrovství trhlo i rekordy v návštěvnosti. Co říkáte na tu kulisu?

Z atmosféry doslova běhal mráz po zádech. Zejména v O2 aréně je vynikající akustika a dole u hřiště si připadáte doslova jako v kotli. Přiznám se, že zájem o zápasy mně příjemně překvapil a podpora publika se nedá hodnotit jinak než v superlativech.

Setkal jste se s nějakými technickými problémy během organizace?

Drobné problémy se na tak monstrózní akci vyskytují vždy. Ale myslím, že celkově organizace šlapala dobře.

A co říkáte na výsledky? Češi skončili za medailovými pozicemi…

Čtvrté místo je určitě pro tým i fanoušky zklamáním, všichni doufali ve víc. Ale za předvedené výkony se naše reprezentace rozhodně nemusí stydět. Bohužel se pořád ukazuje, že světová elita ze Skandinávie má ještě náskok. Zklamáním pro mne byly výkony Švýcarů, zejména v základní skupině. Přesto se jim podařilo dosáhnout na medaili.

Vzal jste si ze šampionátu nějaké prožitky, které se mohou promítnout i do působení v krnovském florbale?

Jako trenéra mne zaujalo několik cvičení, které týmy praktikovaly před zápasy v rámci rozcvičení. Jako rozhodčí jsem naopak bedlivě pozoroval výkony nejlepších párů světa a cenil si možnosti s nimi komunikovat. Zejména v této oblasti si odnáším mnoho cenných zkušeností, za které jsem vděčný.

Co znamenalo mistrovství pro vývoj florbalu obecně?

Předně díky obrovské mediální propagaci už téměř všichni ví, že existuje nějaký florbal. Snad tedy konečně nebudeme zaměňováni s fotbalisty. Kromě toho jsem přesvědčený, že ještě naroste už tak obrovský zájem o tento sport, zejména mezi mládeží. A přesně jak prohásil trenér naší reprezentace: musíme být na tento zájem připraveni a neprohospodařit ho.

Více se o průběhu šampionátu můžete dočíst také ZDE.