V nejslabší divizi, tedy N do 1400 ccm, tentokrát dominovali domácí, rýmařovští závodníci. Naopak obrovskou smůlu měl opavský Martin Scheidel. „V předposledním kole finálové jízdy mu jeho závodní vůz vypověděl službu a bylo po nadějích. Ale už během celé finálové jízdy mu auto nejelo tak, jak by mělo," povídal promotér autokrosového seriálu Jan Dohnal. Vítězství vybojoval Miroslav Šuba před Jakubem Řoutilem.

Hodně chudé bylo tentokrát startovní pole divize D.1. Na trati se představili pouze tři jezdci, což nebývá obvyklé. Jenže nakonec nejela ani ta trojice.

„Smolařem letošní sezony je František Zachara. Hned po tréninkové jízdě mu zase selhal motor, a tak do závodu vůbec nenastoupil," řekl Jan Dohnal a hned dodal: „Je to škoda, ale i takový dokáže být motosport." A tak si to na trati rozdali jen dva závodníci, uničovský Jiří Křístek a Petr Soška ze Slavkova u Opavy. Úspěšnějším byl nakonec první jmenovaný.

Zato divize D.2. byla už tradičně obsazena nejkvalitněji. „Očekávaly se hezké boje mezi předními jezdci, tato divize vždy prověří kvalitu vozů i umění závodníků," poznamenal promotér a pokračoval: „Škoda jen, že do závodu nemohl nastoupit veterán Jiří Rotter kvůli zdravotním problémům."

S velkými ambicemi opět přijel největší favorit a loňský celkový vítěz Stanislav Salek. „A to také potvrdil svým výkonem na trati," podotkl Dohnal.

Finálová jízda byla dramatická zvláště v rodině Cimingů. „Zase tady bojovali otec se synem. Bohužel mladšímu Václavu Cimingovi odešel motor, ale i tak to byla perfektní finálová jízda. Standa Salek prokázal své umění a jezdeckou vyzrálost a vyhrál. Potvrdil tak i svoje průběžné vedení v celém seriálu," komentoval nejsilnější divizi Jan Dohnal.

Na stříbrné pozici dojel starší z rodu Cimingů. „Jel hodně promyšlenou jízdu a dokázal udržet druhou pozici před třetím Martinem Harasimem ze Štěpánkovic," uvedl hlavní organizátor závodů.

Finálový závod celého autokrosového seriálu je naplánován na 17. září. „Součástí závodu bude i volný závod Rasser buggy nadějí Auto Dědoch Cup s mezinárodní účastí," objasnil Jan Dohnal a pokračoval: „Zatím máme přihlášeno osm jezdců z České republiky i ze Slovenska.

Je to takové zpestření. Stalo se již tradicí, že aspoň jeden závod této divize se jede u nás v Rýmařově. Prospěje to k větší účasti nadějných jezdců a také k propagaci města Rýmařova v motoristickém světě," doplnil promotér Rýmařovského poháru, který se už na vyvrcholení sezony těší.