Měli hrát třetí zápas, na centrální kurt pod vysokou pecí ale Ondřej Perušič a David Schweiner v pátek nevyběhli. Jejich soupeři, Nizozemci Luini s Varenhorstem, ho totiž skrečovali. „Jsme o bod druzí ve skupině. Je to spravedlivé a pro nás důležitá přípomínka, že musíme hrát o každý bod, včerejší nepříliš dobrý výkon s Italy nás stál první místo ve skupině,“ připomenul Ondřej Perušič prohru s Cottafavou a Nicolaiem 1:2.

„Uvidíme, koho nám los přisoudí, ale ať už to bude kdokoliv, bude záležet na tom, jestli se nám podaří zopakovat dobré výkony z prvního zápasu a prvního setu proti Italům,“ dodal Ondřej Perušič. Jejich soupeři v osmifinále budou Ehlers s Wicklerem z Německa.

Čeští mladíci Jakub Šépka a Jiří Sedlák startující s divokou kartou po čtvrteční výhře nad Nizozemci Boermansem a de Grootem (2:1) si o den později poradili i s Němci Pfretzschneream a Winterem. Porazili je 2:0 (18, 18). „Vyrovnaný výkon nás dotáhl k tomu, že jsme soupeře nakonec udolali v koncovkách,“ radoval se Jakub Šépka.

„Ráno nám šéftrenér Andrea (Tomatis) řekl, že když postoupíme ze skupiny, máme pravděpodobně zajištěný postup na Evropu, což je neuvěřitelná motivace. Doufáme, že jsme si ho doopravdy zajistili,“ usmíval se Jiří Sedlák. „A trenér Matteo Galli nám řekl, že když postoupíme ze skupiny, tak je tam více peněz. To je pro nás jako pro studenty taky velká motivace,“ prozradil Jiří Sedlák za pár, který dali dohromady trenéři a na pláži hraje první sezonu.

Večer pak mladí Češi svedli vyrovnaný souboj s Georgem a Andrerm. Po prohrané úvodní sadě 13:21 ale k jeho prodloužení do tie-breaku nevyužili ve druhém dějství několik setbolů a Brazilci ho mezi provazy deště nakonec vyhráli 26:24. „Jsou to hodně smíšené emoce, trošku hořká tečka ve skupině. Myslím, že jsme byli hodně blízko, ale pořád jsme hrozně nadšení za tuhle příležitost. Každý zápas před tolika diváky je skvělý. Užíváme si to,“ přiznal Jakub Šépka. V osmifinále na ně čekají Nizozemci van de Velde, Immers.

Fotogalerie: Plážový volejbal, J&T Banka Ostrava Beach, Dolní Vítkovice, 2. z. Hermannová- Štochlová (7. 6. 2024)

První radost z vítězství v turnaji zažily Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou v soutěži žen. V pátek porazily švýcarskou dvojici A. Dépré-Vergé a Mäder 2:0 (19, 21). „Měla jsem úplné déjà vu, za stavu 18:16 ve druhém setu jsem se vrátila do minulého roku,“ připomenula Marie Sára Štochlová loňský duel, v němž Češky se stejnými soupeřkami nakonec padly 1:2 a v turnaji tehdy skončily.

Fotogalerie: Plážový volejbal, J&T Banka Ostrava Beach, Dolní Vítkovice, 3. z. Hermannová- Štochlová (7. 6. 2024)

Teď jim to vrátily a zkomplikovaly jejich cestu na hry do Paříže. „Na švýcarské holky byl v zápase velký nátlak kvůli olympijským bodům, takže je to dost svazovalo a nehrály s taklovým klidem,“ vysvětlila Barbora Hermannová po proměněném mečbolu.

ČEŠI V OSMIFINÁLE

Sobota 8. června – 10.00: Hermannová, Štochlová – Anna Patrícia, Duda (Braz.)
11.00: Perušič, Schweiner – Ehlers, Wickler (Něm.)
12.00: Šépka, Sedlák – van de Velde, Immers (Niz.)

Ve druhém utkání pak české jedničky podlehly Nizozemkámm Stam a Schoon 0:2 (-16, -11). „Chtěly jsme je porazit, ale ony byly bezchybné a my naopak udělaly chyb hodně. Škoda prvního setu, tam jsme se hezky držely. Byly tam dva tři balony, které nám utekly,“ mrzela porážka Barboru Hermannovou. V osmifinále narazí v sobotu od 10 hodin na Brazilky Annu Patrícii a Dudu.