V neděli 28. listopadu se konaly otevřené závody v benči. Dvacítka siláků si to rozdala ve dvou kategoriích – do a nad třiadvacet let. Výborná atmosféra vyhecovala všechny závodníky ke skvělým výkonům. Hned po prvních pokusech bylo zřejmé, že o titul absolutního vítěze se utkají dva borci, pětapadesátiletý Rémy Krayzel a výrazně mladší Jan Malinovský.

Těsné vítězství Jana Malinovského

O čtyři willksovy body (přepočet tělesné váhy) byl nakonec úspěšnější druhý jmenovaný. Velice pěkné výkony předvedli i nejmladší účastníci. Zajímavou vsuvkou bylo také vystoupení v estetice, na kterém se předvedli Vilém Kotásek a Jaroslav Planka, oba účastníci Grand prix Jalex.

„Tento tradiční mítink se opět podařil. Dnes nešlo až tak o výkony, ale o přátelskou atmosféru. Sejdou se kluci z různých posiloven, kteří se navzájem znají. Těší mne účast diváků, kterých každoročně přibývá. Chtěl bych poděkovat jim, sponzorům a organizačnímu týmu za to, že se akce na závěr sezony vydařila,“ řekl Michal Heinrich, předseda oddílu silového trojboje a ředitel závodu.

„Já bych vyzdvihl výkon Honzy Malinovského, který překonal posledním pokusem, kdy zvednul 217,5 kg, dosavadní rekord z loňského ročníku Vánoční ceny,“ pochválil kolegu Petr Vlach, organizátor soutěže a dodal: „Hodnotné ceny pro závodníky a diváky, kteří byli také odměněni, se podařilo zajistit ve spolupráci s Panaiotisem Meliosem, Václavem Stuchlíkem a Bronislavem Vaškem, za což jim patří dík.“

Výsledky
Do 23 let:
1. Jan Fiala (155 kg), 2. Lukáš Tomčák (112,5 kg), 3. Pavel Fryš (120 kg).
Nad 23 let: 1. Jan Malinovský (217,5 kg), 2. Rémy Krayzel (185 kg), 3. Milan Greguš (192,5 kg).
Absolutní vítěz: Jan Malinovský (217,5 kg, 126 bodů).