Oštěpař Petkovský začíná opět naplno trénovat a náčiní mu létá pěkně daleko. Mnozí odchovance krnovské atletiky již odstavili na druhou kolej. On se však dokázal po nepříjemném zranění lokte vrátit zpět. Zda bude soutěžit, zatím neví.

Petkovský byl žákovským mistrem republiky v hodu oštěpem. Dařilo se mu i mezi juniory, kde byl považován za jednoho z největších talentů v republice. Do hledáčku se dostal i špičkovým trenérům. V době, kdy Patrik nabíral objem, aby zesílil a jeho oštěp létal dále, tak přišlo nepříjemné zranění. Takzvaný oštěpařský loket, kdy pichlavá bolest vystřeluje na vnitřní straně lokte, mu zastavil možnou kariéru vrcholového sportovce. Atlet schoval oštěp, disk a kladivo. Na milované vrhačské disciplíny se mohl dívat jen v televizi.

„Strašně mě mrzelo, že nemůžu jít házet. Byl jsem zvyklý trénovat každý den. Loketměale šíleně bolel, takže jsem si nemohl pravou rukou ani pořádně vyčistit zuby. Po pár měsících jsem začal opět posilovat, ale zranění jsem cítil. Možná, že v závislosti na zvýšení objemu došlo k mírnému tlaku na loket a z něj jsem si přivodil nepříjemný úraz,“ řekl oštěpař Petkovský.

Síla letního počasí

Uplynul více než rok od doby, kdy jeho náčiní létalo tak daleko. Slunné počasí atletovi nedalo a on se vydal opět na krnovský atletický stadion, kde zkusil trénink. „Zkusil jsem si hodit pár míčků a létaly hodně daleko. Tak jsem si pomalu přidával na váze. Nyní už zkouším i oštěp a poslední tréninky vypadaly nadmíru dobře. Ale nechci to zakřiknout. Pokud loket vydrží letní přípravu, tak bych chtěl na podzim opět házet. Uvidíme,“ pokračoval Petkovský.

Borec se nyní připravuje v posilovně u Rémyho Krayzela. Chodí pravidelně běhat a jakmile se oteplí, tak si i zaplave. „Házet chodím jednou, maximálně dvakrát týdně. Jakmile by se mi obnovilo zranění lokte, tak vím, že na oštěp a vrcholové závody mohu navždy zapomenout,“ zakončil Petkovský.