Před třemi lety na tuto tradici v Osoblaze navázali. A letos se konal už třetí ročník zimního turnaje v nohejbale dvojic. Přihlásit se mohl prakticky kdokoliv, limitován nebyl ani věkem, ani vyznáním.

Populárního podniku se zúčastnilo dvanáct mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Do samotných skupin se vylosovali samotní účastníci. Úroveň turnaje se každoročně zvyšuje a letos, jak se ukazovalo v celém průběhu, tomu nebylo jinak. Turnaj je pořádán nejen pro členy fotbalového klubu, ale účastní se jej širší veřejnost. Pořadatelé se během turnaje postarali nejen o hráče, ale i o fandy, kteří povzbuzovali, ale i o bohaté občerstvení.

Po vyčerpávajících bojích ve skupinách postoupila do finálové části vždy dvě družstva z každé skupiny. Z áčka se do finálových bojů dostaly páry Kocián - Beneš a Býma – Strýček. Ze skupiny B to byly dvojice Lalinský - Kubečka a Dymáček – Darda. O vítězi celého turnaje pak rozhodly zápasy mezi těmito páry, které se hrály systémem každý s každým. Zbývající družstva spolu odehrála zápasy o umístění podle jednotlivých výsledků ve skupině.

Finálová skupina byla velice vyrovnaná a celkovým vítězem se nakonec stala dvojice Vojtěch Lalinský – Jaroslav Kubečka. Přestože se jednalo o nejstarší dvojici ze všech účastníků turnaje, jejich výkony byly nejvyrovnanější a po zásluze si hráči odnesli vavříny vítězství. Zase se naplnilo pravidlo platné u starších ročníků vína: „Čím starší, tím lepší“.

Na druhé pozici se umístil Kocián s Benešem. Bronz pak vybojovala dvojice Darda, Dymáček. Za zmínku stojí výrazný posun v pořadí oproti minulým ročníkům dvojice Sitek, Strejček, která se umístila na celkovém 8 místě a každým rokem se zlepšuje. Kdo ví, na jakém místě se umístí příští rok, třeba překvapí a stane se černým koněm turnaje. Příští ročník proběhne zase až za rok, tedy v lednu 2012.

Pořadí:
1. Lalinský V. - Kubečka J.
2. Kocián M. - Beneš P.
3. Darda R. - Dymáček T.
4. Býma L. - Strejček L.
5. Vašut M. - Korchán T.
6. Sulek T. - Miczko R.
7. Beneš L. - Juchelka P.
8. Sitek V. - Strejček J.
9. Kubečka P. - Kubečka R.
10. Horňák P. - Přibyla M.
11. a 12. Golias A. - Tužinčin L., Kundráč P. - Tužinčin L.( nehráno)