„Je to turnaj, který volně navázal na několikaletou tradici vánočního turnaje. Ten pořádal místní fotbalový klub Slezan Osoblaha,“ povídal předseda oddílu a hlavní pořadatel Martin Kocián.

Za dobu fungování turnaje se jeho úroveň neustále zvedala a svedla do boje vždy nejméně dvanáct družstev. „Letos tomu bohužel bylo jinak. Přihlásilo se jen pět dvojic, ale zase na druhou stranu musím říct, že těch nejlepších,“ představoval nohejbalový turnaj Kocián.

Dvojice bez rozdílu věku se utkaly systémem každý s každým, takže k vidění byly napínavé a vyrovnané souboje.¨Nakonec vyšlo vítězně nestárnoucí duo Lalinský, Papadakis, před dvojicí Darda, Dymáček, třetí skončili Vašut s Korduánem.

„Všechny dvojice si odnesly cenu, diplom a hlavně dobrou náladu. Hlavním cílem akce bylo již tradičně dobře se pobavit, zasportovat si a u některých, jak se později ukázalo, viz vítězná dvojice Lalinský – Papadakis, která má dohromady 99 let, dokázat těm mladším, že na to stále mají. Odměnou pořadatelům je pak to, když se turnaje vždy účastní hráči, kteří se zde rádi vracejí a svými výkony posunují turnaj vždy o laťku výše,“ usmíval se spokojený pořadatel i aktivní hráč Martin Kocián.

Pořadí:

1. Lalinský, Papadakis

2. Darda, Dymáček

3. Vašut, Korchán

4. Beneš, Kocián

5. Strejček, Sitek (hab, mk)