Letos to bylo druhé soustředění v Losince. Účastníci soustředění byli ubytováni v chatkách. Opět si oddíl vezl s sebou vlastní nářadí - koberce, kladinu, hrazdu, švédskou bednu, trampolínu, můstek a žíněnky.

„Jely jsme čtyři trénérky - Gábina Komendová, Petra Vodičková, Lenka Brygulová, Hanka Sovadinová - každá měla za úkol děti naučit něco jiného. Dětí bylo 14. Gymnastika je velice individuální sport, proto je třeba se pečlivě věnovat každému zvlášť.

Letos jsme se zaměřily na posilování, hrazdu a akrobacii. Cvičební plán jsme zpříjemnily hrami (karneval, piráti, přehazka, koupaliště). Počasí jsme měli více než luxusní - až nám vadilo, že v takových vedrech se nedá cvičit. Většina tréninku byla venku,“ uvedla Lenka Brygulová.

Perlou tohoto soustředění bylo, že se tam krnovské gymnastky setkaly s reprezentací České republiky v taekwondu. Zde byli vybráni nejlepší kluci z naší země, kteří tam právě trénovali na mistrovství světa, které se bude konat v příštím týdnu v Dánsku.

Přijel za nimi také turecký trenér, který trénoval Německou reprezentaci. Věnoval se kadetům a těm starším přijel poradit korejský mistr, který je také zastáncem teabo.

Toho krnovské gymnastky poprosily, aby je naučil sestavu takwondo aerobik - taebo. Malé i velké cvičenkyně, všechny je to velice pohltilo.
Gymnastky se byly podívat na trénink české reprezentace a musely uznat, že to je pořádná dřina.

„Holky by si mohly vzít příklad. Na základě otázek, na které nám trenéři repre odpovídali, jsme si zkoušely kopy a sestavu taebo jsme si daly jako základní zahřívací sestavu našich rozcviček. Hodnotné bylo, že tento týden nám trenérkám dal do dalšího trénování spoustu poznatků,“ doplnila Lenka Brygulová.

Protože česká reprezentace odjížděla o den dříve než gymnastky, holky si připravily pro kluky vystoupení. Shodly se pak na tom, že taekwondisti byli dosud nejlepším publikem. Nechyběla Mexická vlna, areálem znělo hecování, povzbuzování, bouřlivé potlesky, byla to pro krnovské gymnastky sladká odměna za předvedené vystoupení. Odměnili pak malé gymnastky medailemi - byli prostě moc fajn.

Závěrem soustředění bylo vystoupení pro rodiče, které jsme měly den předem již vyzkoušené. Vystoupení však bohužel nemohlo proběhnout venku - obloha byla toho dne ocelově šedá a padaly z ní husté provazce vody.

„Venku je vystoupení mnohem lepší, ale i tak holky do toho daly všechno, aby ukázaly týdenní dřinu, která šla na nich vidět.
Věříme, že tato týdenní dřina nám přinese zasloužené ovoce a my - SG Krnov, se budeme moci pustit do nového školního roku jako připravený gymnastický tým. Těšíme se na výzvy, které nás společně čekají,“ uzavřela trenérka Lenka Brygulová.

TOMÁŠ MARNÝ