„Podívejte, my jsme si myslely, že každý pohárový zápas prohrajeme. Vůbec jsme nečekaly, že budeme takhle vyhrávat,“ přiznala na rovinu.

S prohrou se počítalo

Pouť Českým pohárem skončila v úterý na 20. výročí Sametové revoluce, Lokomotivu vyřadily extraligové soupeřky z Hradce Králové po výsledku 75:102. „S výsledkem jsem spokojená, bylo to dobré utkání. Šlapaly jsme, akorát nám ujela poslední čtvrtka,“ ohlédla se Šandová.

Jak potrápily Krnovanky Hradecké lvice? Podívejte se zde.

Jednatřicetiletá basketbalistka, kterou dobře znají také fanoušci Olympie Bruntál jako fotbalovou obránkyni, si ale z porážky těžkou hlavu nedělá. „Ne, ne, ne, to ne. O poločase jsme si říkaly, že když prohrajeme o zhruba deset bodů, bude to super. Ale i tak, podpora a publikum bylo výborné. Ale že jste nás asi čtyřikrát oslnil bleskem, to nevíte, co?“ smála se Šandová a slovo si vzápětí vzala její trenérka Ivana Hlaváčková. „Jo, šestky jsme nedaly právě ve chvíli, když cvaknul blesk,“ zlobila se na oko. „No, kvůli tomu jsme asi prohrály,“ dala se Šandová znovu do smíchu.

Bod zlomu: Třetí čtvrtina

Úterní duel druholigové Lokomotivy s celkem z nejvyšší domácí soutěže se definitivně zlomil až v polovině třetí čtvrtiny, co bylo podle krnovské kapitánky špatně? „Nic, prostě se ukázaly zkušenosti soupeřek. Přece jen to jsou profesionální hráčky, zatímco my hrajeme pro radost,“ hledala vysvětlení pro závěrečnou převahu Hradeckých lvic.

Ani první porážka v sezoně však nevzala domácímu týmu radost z basketbalového svátku. „Zápas jsme si užily maximálně. Bylo to hezké utkání,“ těšilo Šandovou.