Chřipková epidemie krutě postihla krnovské volejbalisty, když vyřadila ze hry čtyři zkušené hráče základní sestavy. Díky tomu Krnováci odjeli do Dolního Benešova odehrát zápasy v zdecimované sestavě. Obě utkání prohráli a ztratili vedoucí pozici v krajském přeboru juniorů. „Není to sice žádná katastrofa, ale cestu k vítězství jsme si tím pořádně zkomplikovali. V posledním kole musíme šestkrát za sebou vyhrát, abychom byli první. Je otázka, jestli se nám to podaří,“ tvářil se smutně krnovský trenér Martin Kopeček.

Do Benešova odjela pouze šestičlenná sestava. Chyběl kapitán Ondřej Andrys, smečaři Tomáš Mocik, Michal Wawrzyniak a univerzál Antonín Keclík. Navíc Jiří Malík odjel nemocný. Ze zkušených hráčů tak zůstali do hry pouze Lukáš Habara a Daniel Siuda.

„Díky tomu jsme neměli úplně komsolidovanou obranu a ta je při hře s takovým soupeřem, jakým je Dolní Benešov, stěžejní,“ uvedl Kopeček. Útok, příjem i podání měli Krnováci lepší, ale bloky bohužel chyběly. A právě díky nefungující této herní činnosti hosté vždy utrpěli ztrátu pěti až osmi bodů v každém setu. A to rozhodlo.

„Hra samotná byla náplastí na mizerný pocit bezmoci nad tím, že ztrácíme vedoucí pozici. Kluci zápas nevypustili, naopak bojovali o každý míč a nedali soupeři vůbec nic zadarmo,“ chválil odhodlání týmu kouč.

V sestavě improvizovali

Sestava byla na první pohled velice netradiční. Malé libero Vojtěch Sukup musel jít z nouze na blok. Na pozici univerzála se schovával nemocný Jiří Malík, který vůbec nehrál, jen dělal vše pro to, aby na hřišti bylo předepsaných šest hráčů. Prakticky hráli Krnovští v pěti. Na pozici smečařů byli žák Tadeáš Handlíř a nahrávač Lukáš Habara. Jediní hráči na svém postu byli blokař Daniel Siuda a nahravač Michal Drabina.

„Je mi velice líto, že nikdo neviděl kluky hrát. Ten pohled stál za to. Byli jenom v pěti, neměli šanci na výhru, soupeř byl v průměru o tři roky starší a stejně hráli jako o život. Jeden set dokonce málem vyhráli (23:25 pozn. red.). Ani v jednom setu nedostali výprask, i když jsme to všichni očekávali,“ vyzdvihl nasazení krnovských volejbalistů Kopeček.

Pochvalu určitě zaslouží všichni hráči za výkon i přístup. „Zvlášť chci vyzdvihnout hru tří hráčů. Lukáše Habary, který coby nahrávač hrál na smeči velmi obětavě a zajistil nám mnoho bodů. Daniel Siuda je momentálně suverénně nejlepší blokař, kterého máme a soupeře doslova ničil svým blokem i útokem středem sítě.

Trenér byl právem pyšný

Sám zablokoval třikrát za sebou soupeřova nejlepšího útočníka. Je vynikající ukázkou toho, jak výrazně se může trénink a přístup podepsat na výkonu hráče. Mladý Michal Drabina nahrával skvěle, a i když smečaře občas hodně trápil, svým výkonem rozhodně podpořil hru,“ byl na své hráče viditelně hrdý lodivod Krnova.

A pokračoval: „Sice jsme ztratili vedoucí pozici, ale to se dá ještě dohnat. Svědomí máme tentokrát čisté, chřipka rozhodla za nás, kdo vyhraje. Na hřišti kluci nechali tělo i duši a já jsem na tu sestavu za jejich výkon velice hrdý,“ uzavřel trenér Martin Kopeček.

Dolní Benešov – TJ Krnov 3:0, 3:0
Sestava: Siuda, Drabina, Handlíř, Habara, Sukup, Malík, trenér Kopeček.