„S bráněním na minulém turnaji jsem nebyl příliš spokojený, musíme se na něj více zaměřit,“ řekl kouč Tomáš Hradil. Orca i přes rezervy v defenzívě při nedávné premiéře vítězila. Na úspěšný debut chce navázat i v neděli na turnaji v Horní Suché.

„Byť se jedná o teprve druhý ligový turnaj, jde z mého pohledu o jeden z klíčových momentů sezony,“ pokračoval. Hradilovi svěřenci se po vydařeném debutu zatím vyhřívají na čele krajského přeboru. Koneckonců ani krnovský trenér se netají postupovými ambicemi.

„Úspěch proti nedělním soupeřům by je jen posílil,“ dodal. Na Orcu ale čekají dvě obtížná utkání. Ostravští Škorpioni v minulé sezoně sestoupili z vyšší soutěže. „Určitě se budou pokoušet o návrat,“ myslí si Hradil. A domácí Horní Suchá loni skončila o příčku právě nad Krnovem.

Hradil ale neponechává nic náhodě, na dnešní den svolal mimořádný trénink. Tolik chce dovést své svěřence ke kýženému postupu. Do kádru se rovněž po několikatýdenním zranění vrací Milan Fajkus, který podpoří útočné choutky Orcy.

„Slibuji si od něj, že oživí ofenzivu druhé pětky,“ prozradil Hradil. Do krnovské branky se znovu postaví Lukáš Navrátil, druhý zápas odchytá Radek Černý. „V úvodních turnajích sezony dostávají příležitost všichni gólmani,“ zdůvodnil absenci třetího brankáře Petra Herela.