Letošní populární florbalový turnaj trojic Orca Winter Cup je minulostí. Tento turnaj má už mnoholetou tradici. Pořádá ho pod hlavičkou krnovského florbalového klubu Orca Mikuláš Peths se svým organizačním týmem. „Letošní ročník byl výjimečný i tím, že se ho zúčastnilo hodně špičkových hráčů z extraligy. Jelikož souběžně s turnajem byla reprezentační pauza, tak nepřijeli právě reprezentanti Martin Tokoš a Radim Polášek z Vítkovic nebo Matěj Jendrišák z Chodova,“ uvedl Mikuláš Peths.

I přes neúčast některých hvězd se na turnaji objevila zajímavá jména jako Jan Daniš a Robin Žydel s týmem Kluci z ulice, Tomáš Vojtíšek a Jakub Robenek s Rotujícím kedlubnem nebo Zdeněk Žák hájící barvy Tlupy Rampy McKváka. V neposlední řadě přivezl svoje mužstvo krnovský odchovanec Jaroslav Hlaváček, který hraje za Hattrick Brno a na turnaje do Krnova jezdí s brněnským Lahvacz Teamem.

Představily se také zástupkyně ženské nejvyšší soutěže Lucie Lustigová a Monika Fleischmannová. „Turnaj je rok od roku kvalitnější. Je dobře, že právě mezi extraligovými hráči má takovou oblibu. Je to dobře i pro hráče tady z regionu, že si můžou proti takovým florbalistům zahrát,“ prohlásil Peths.

Dvoudenní boje přinesly zajímavé zápasy i výsledky. Podle očekávání se prosadili favorité. Až na jednoho. Tlupa Rampy McKváka měla tu smůlu, že hned ve čtvrtfinále narazila na silné hráče brněnského Lahvacz Teamu. Kromě brněnského celku postoupili mezi čtyři nejlepší ještě dvě mužstva složená převážně z hráčů extraligového Remedica Ostrava, Kluci z ulice a Rotující kedluben. Poledním postupujícím pak byl opavský tým Quittka V, jehož kádr tvořily hráči třetiligové P.E.M.A. a také prvoligové juniorky stejného celku.

Extraligisti a Opava mezi nejlepšími

Po semifinálových porážkách se v utkání o třetí místo střetli právě Opavané s Kluky z ulice. Základní hrací doba přinesla nerozhodný výsledek, a tak o bronzové medaili Kluků z ulice rozhodly až samostatné nájezdy.

I finále mezi Lahvacz Teamem a Rotujícím kedlubnem přineslo vyrovnaný florbal. Nakonec se však po vítězství 5:3 radoval ze zlaté medaile bývalý krnovský kanonýr Jaroslav Hlaváček a jeho Lahvacz.

„Tenhle turnaj byl asi nejlepší reklama na florbal, jaká může být. Rozhodně se bylo na co dívat. Kvalita zápasů je opravdu velká. Na tom malém hřišti se trochu smazávají rozdíly mezi hráči. I papírový outsider se může vytáhnout na favorita, proto je turnaj zajímavý,“ usmíval se hlavní organizátor Mikuláš Peths.

Na závěr pořadatelé kromě medailí a pohárů rozdali také individuální ocenění. Nejlepším hráčem byl zvolen Zdeněk Žák z Tlupy Rampy McKváka jinak hráč FBC Ostrava. Stejnou cenu v ženské kategorii si odnesla Lucie Lustigová (Rotující kedluben / FBC Ostrava). Pořadí střelců vyhrál Tomáš Vojtíšek (Rotující kedluben / FBC Ostrava), střelkyně pak Monika Fleischmannová (Lokomotiva Olomouc / FBC Ostrava). Nezapomnělo se také na strážce branek. Nejlepším gólmanem se stal Adam Hudec (Rotující Kedluben / Future Praha), nejlepší jeho ženskou kolegyní zvolili organizátoři Hanu Černínovou (Quittka V / S.K. P.E.M.A. Opava).

„Do budoucna se budeme snažit udržet stávající úroveň, aby se nejednalo o žádnou hurá akci. Určitě budeme rádi když zase přilákáme další extraligové hráče. Uvažujeme také o rozdělení turnaje na dvě výkonnostní kategorie,“ myslel na budoucnost Mikuláš Peths a pokračoval: „Chtěl bych ještě poděkovat celému organizačnímu týmu, bez nich by turnaj uspořádat nešel, také partnerům, kteří poskytli věcné ceny a klubu S.K. P.E.M.A. Opava za půjčení mantinelů,“ uzavřel Peths.

Pořadí týmů:
1.
Lahvacz team
2. Rotující Kedluben
3. Kluci z ulice
4. Quittka V Opava
5. Saigon
6. Tlupa Rampy McKváka
7. Florbalbazar.cz
8. Lokomotiva Olomouc
9. Prajz Team
10. AF Karlovice
11. Infinity
12. FBC Cobra
13. Arogans
14. Junioři Krnov
15. JZD Drobjenas