V sobotu se patnáct týmů střetlo ve třech základních skupinách. Už tam byly k vidění tuhé boje. Mnozí poznali, že florbal ve třech se hraje trochu jiným způsobem než na klasickém velkém hřišti v pěti. Hráči museli prokázat lepší fyzickou kondici a také rozhodnost v zakončení.

Nejlépe se boji v základních skupinách propletli celky DataF Selection z Krnova, ten vyhrál skupinu A, vítězem béčka byla opavská Quittka a ve skupině C si nejlepší postavení před play-off vydobyli také Opaváci z celku Ekozem Selection. Tato mužstva si zajistila účast v nedělním čtvrtfinále.

Ostatní týmy na druhých až čtvrtých místech pak musely v neděli dopoledne projít přes osmifinálové duely. Nakonec vykrystalizovala čtveřice nejlepších, do které se dostali zástupci dvou měst, domácího Krnova a Opavy. Krnov zastupoval DataF Selection tvořený hráči Orcy (MS liga) a Hingstaru (MS soutěž).

Prim však u nich hrál jiný florbalista, posila z extraligového Remedica Ostrava, Tomáš Vojtíšek. Druhým z krnovských zástupců byl tradičně houževnatý Saigon, jehož sestava byla posílena také o jednoho extraligistu branku hájil Jan Chrást z Remedica. Opavu pak zastupoval vítěz loňského Orca Spring Cupu, Ekozem, jehož kádr tvoří výhradně mladí hráči třetiligové P.E.M.Y. Opava.

Stejný klub vytvořil i čtvrtého účastníka semifinále, Quittka, ale kromě mužů jej tvořily i dvě druholigové ženy. Do semifinále se tak nedostal jeden z favoritů Florbalbazar.cz, za který hrají florbalisté SFK Havířov (3. liga), ani ambiciózní Štěpánkovice (MS soutěž).

V prvním semifinálovém duelu si Data bez problémů poradil s Quittkama 7:2, když Opavané nebyli schopni eliminovat neustálá přečíslení domácích. Mezi Saigonem a Ekozemí došlo až na samostatné nájezdy, ve kterých prokázali lepší nervy Krnováci.

Finále se tak stalo krnovskou záležitostí, souboj o bronz zase opavskou. Úplně se tak otočila situace z minulé sezony, kdy na všech prestižních turnajích trojic vítězili právě reprezentanti opavské P.E.M.Y.

V utkání o třetí místo to dlouho vypadalo, že si medaili odveze Quittka, když po třech šťastných odrazech vedla 3:0. Pak ale jeho hráči začali dělat chyby, Ekozem se chytila a otočila zápas na 4:3. Nebýt výborného výkonu brankářky Černínové, která kryla i trestné střílení Ekozemě, o výsledku by bylo jasno daleko dřív. Poslední střela Quittek sice skončila v brance, ale míček zaplul do sítě pár desetin po hvizdu. Bronz tak vybojovala Ekozem.

Finále bylo pravou bratrovražednou bitvou, kdy si protivníci nic nedarovali. Saigon šel do vedení, ale ještě před přestávkou bylo srovnáno, když si gólman Chrást srazil míček do vlastní branky. Ve druhé desetiminutovce se předvedli hlavně brankáři, Chrást i Frydrych, když pokryli množství nebezpečných gólových situací.

Přesto se Saigonu opět povedlo odskočit do vedení 2:1. Když už si všichni mysleli, že je vítěz jistý, ujala se nenápadná rána od poloviny hřiště, která skončila v síti, 2:2 a nájezdy. Nervydrásající souboj pokračoval i v samostatných nájezdech, i tam se předvedli gólmani. Rozhodla až sedmá série a Ondřej Miškov, který překonal Reného Frydrycha a zajistil tak Saigonu premiérové vítězství na turnaji.

Nejvíce individuálních ocenění si odnesl tým Quittek, který má nejlepší brankářku, hráčku i hráče turnaje.

O 3. místo: Quittka Opava - Ekozem Selection 3:4

Finále: Saigon - DataF Selection 3:2 po SN

Pořadí:
1. Saigon
2. DataF Selection
3. Ekozem Selection
4. Quittka Opava
5. FlorbalBazar.cz
6. FBC Štěpákovice
7. AF Karlovice
8. Rýmařov Pro
9. Infinity
10. FBC Světlá Hora
11. FBC Strach
12. FBC Hingstar Krnov
13. Hammer
14. JZD Drobjenas
15. Klokani Lichnov

Individuální ocenění:
Nejlepší střelkyně:
Andrea Bořucká (JZD Drobjenas), Nejlepší hráčka: Martina Bernardová (Quittka), Nejlepší brankářka: Hana Černínová (Quittka), Nejlepší hráč: Matěj Halámek (Quittka), Nejlepší brankář: Martin Hořínek (Ekozem), Nejlepší střelec: Lukáš Otava (Klokani Lichnov).