Svěřenkyně trenéra Mikuláše Pethse na turnaji v Opavě podlehly Frýdku Místku překvapivě vysoko 2:7. Před domácím publikem si odbyly svůj ligový debut nedávné posily Orcy, Lucie Maňásková a Marie Komárková.

Úvodní zápas s favorizovanou Ostravou nabídl pikantní bitvu. V řadách soupeře totiž nastoupila Lucie Lustigová, bývalá kapitánka krnovského družstva. Ta potvrdila, že zájem Pepina, kam v létě přestoupila na roční hostování, nebyl náhodný. V utkání patřila k největším oporám svého družstva. Úvodní branky se dočkaly Ostravanky po chybě rozhodčích. Orca měla v utkání zřejmou převahu, kterou po střelecké letargii zužitkovala až v úvodu poslední třetiny po gólu Ivety Theuerové.

Krnovanky v závěru ještě vystupňovaly svůj tlak, ale ke kýženému vítězství cestu nenašly. „Pozitivní na našem výkonu bylo jednoznačně nasazení všech hráček. Kazili jsme však poměrně hodně přihrávek a naprosto nám selhalo zakončení,“ litoval Peths.

Překvapivá porážka

„Bod proti takovému soupeři je cenný, ale vzhledem k převaze, kterou jsme měli, je škoda, že jsme nedosáhli vítězství. Rád bych ještě pochválil Kláru Rohovou, která předvedla několik vynikajících zákroků,“ pokračoval. Nečekaná senzace se zrodila ve druhém utkání s outsiderem divize Frýdkem Místkem.

Pethsovy svěřenkyně srazily do kolen vlastní góly. „Dařila se nám kombinace, měli jsme dramaticky méně zkažených přihrávek než v předchozím utkání a soupeře jsme drželi pod tlakem,“ hledal Peths pozitiva.

Krnovanky měly na hřišti znovu převahu, do vedení šel ale překvapivě soupeř po vlastní brance Krnova. Vyrovnávala až kapitánka Petra Kořistková z kombinační akce. Vzápětí ale přišel další nešťastný gól, přičemž se Belešová marně ohlížela za přímou střelou. Do konce druhé třetiny padly ještě tři branky a krnovská brankářka mířila na střídačku se sklopenou hlavou. „Je mi líto Jany Belešové, protože si v podstatě nesáhla na míček a přesto dostala šest branek,“ uvedl Peths.

Pouze čestného snížení se Krnovanky dočkaly až v závěrečném dějství po brance Marty Hučínové. Byly to ale soupeřky, které daly výsledku 7:2 definitivu posledním gólem. „Měli jsme dostatek šancí. Bohužel samotné zakončení nebylo opět podle našich představ,“ krčil Mikuláš Peths rameny. „Nejde říci nic jiného, že se jedná o nešťastné utkání, které musíme rychle dostat z hlavy,“ uzavřel kouč krnovských florbalistek.