Další Orca Spring cup je za dveřmi, vypukne přesně za týden. Pořadatelé už mají jasno, které týmy se florbalového klání zúčastní. „Zase můžeme slíbit, že se v Krnově objeví velká spousta extraligových hvězd, samozřejmě i několik reprezentantů. Oficiální florbalová sezona už skončila a všichni jsou rádi, že si zase můžou zahrát,“ uvedl hlavní organizátor Mikuláš Peths.

Letos však turnaj dozná určitých změn. „Po dlouhé úvaze jsme se rozhodli pro jednu dost zásadní změnu. Turnaj se odehraje jen v jedné hale místo obvyklých dvou. Vedou nás k tomu organizační důvody. Neradi bychom, aby došlo ke snížení kvality turnaje a jeho zázemí, proto jsme se k tomuto kroku rozhodli. Nevýhodou je jen dřívější začátek a pozdější konec turnaje,“ osvětlil důvody změny Peths.

Tradičního podniku se zúčastní šestnáct mužstev, které budou rozděleny do čtyřech skupin. První tři ze skupiny pak postupují do play-off. Přijedou týmy nejen z Moravskoslezského kraje, ale také ze vzdálenějších koutů republiky. „Tyhle posezónní turnaje nejsou jenom o hře. Potkají se florbalisti, kteří by se za normálních okolností v soutěži nesešli,“ uzavřel Mikuláš Peths.

Losování turnaje se uskuteční online ve čtvrtek 5. května 2011 od 20:00. Více informací na webu www.orcakrnov.cz.