I přesto však svěřenci trenéra Tomáše Hradila neopouští čelní pozice krajského přeboru.

V úvodním zápase totiž smetli Bohuslavice vysoko 6:1. Ke třem bodům dovedl krnovské mužstvo opět Jaroslav Hlaváček, který i nadále kraluje kanadskému bodování soutěže.

Mistrovský debut si odbyly posily z dorosteneckého družstva. Na centru druhého útoku operoval dorostenecký kapitán Daniel Hrbolka. Oba zápasy odchytal gólman Jiří Homola.

„Každé takové klopýtnutí je pro nás pochopitelně nepříjemné, ale neviděl bych jen negativa. Oba dorostenci podali velmi dobré výkony a celý druhý útok si vedl nad očekávání dobře,“ řekl Hradil.

Šesté vítězství Orcy v sezoně se nerodilo lehce. Krnov se zpočátku herně trápil a zvykal si na regulérní hřiště. To se změnilo až po první přestávce za stavu 2:1. Bohuslavice, které hrály pouze v osmi lidech v poli, fyzicky odpadly a soupeř se dostal do tempa. Výsledné skóre 6:1 bylo ještě mírné. Hradilovi svěřenci totiž zahodili několik stoprocentních šancí.

Tvrdá obrana

„Od poloviny první třetiny jsme měli zápas pod kontrolou. Naší první pětce se moc nedařilo, ale druhý útok hrál opravdu výborně a podal nejlepší výkon v sezoně,“ chválil Tomáš Hradil.

To ostravský outsider Orce nečekaně zatopil. Brzký gól z druhé minuty nastartoval taktiku, která udala ráz celémuutkání. Scénář? Prakticky všichni hráči v poli utvořili před domácí brankou hluboký obranný blok. A na něm si Orca doslova vylámala zuby. Ve druhé třetině dokonce Rafani zvýšili svůj náskok po špatném střídání v oslabení.

Na 2:2 srovnal až krnovský kanonýr Jaroslav Hlaváček, když proměnil v góly obě přesilové hry. To už ale znovu přišla studená sprcha. Po několika individuálních chybách Rafani rozhodli třetí brankou z protiútoku.

„Tak destruktivní taktika soupeře mě zaskočila. Pro kluky i pro mě to byl velmi poučný zápas. Přiznám se, že teď, s několikahodinovým odstupem, bych volil úplně jiné rozestavení pro rozehrávku,“ zakončil krnovský kouč.

Krnov: Homola, Majda, Vaľočík, Nunvář, Blaho, Velička, Vrchovský, Jaroslav Hlaváček, Jan Hlaváček, Lhoťan, Gajdoš, Hrbolka, Kurečka. Trenér: Tomáš Hradil