Krnovští florbalisté dál kralují Moravskoslezskému přeboru. Vedoucí celek splnil povinnost favorita a na turnaji v Českém Těšíně vyhrál oba zápasy. Za ziskem šesti bodů Orka vykročila po hladkém vítězství 4:2 nad Dolními Domoslavicemi, ve druhém utkání pak porazila ostravské Jokers těsně 4:3. Svěřenci trenéra Tomáše Hradila si upevnili své postavení na čele soutěže. Na záda jim dýchá pouze Hlučín, který ztrácí dva body. Kanadskému bodování hráčů vévodí suverénní Jaroslav Hlaváček s 19 body.

Výkony nejen krnovského mužstva výrazně ovlivnil povrch hrací plochy. Favorit, který si dělal zálusk na gólové hody, jen nevěřícně zíral na hřiště poseté několikamilimetrovými nerovnostmi. Jakési bubliny hráčům téměř neumožnily kloudně přihrát, natož vystřelit. „Kluci se těšili, že si zastřílí proti papírově slabším soupeřům. Na naprosto neregulérním povrchu to nešlo a florbal nikoho moc nebavil,“ vysvětlil Tomáš Hradil. „Musím svůj tým pochválit za to, že v takových podmínkách se nikdo nenechal otrávit, všichni makali na sto procent a šest bodů si vydřeli,“ doplnil.

Míček uskakoval

FBC Orca Krnov - Domoslavice 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Už od úvodního hvizdu bylo patrné, že technická převaha nebude Krnovu příliš platná. Orka rozvíjela hru, ale na nerovném povrchu míček uskakoval a znemožňoval kombinaci. I přesto ale Hradilovi svěřenci vedli po dvou třetinách 4:0. „Trenér Domaslavic po utkání prohlásil, že v normální hale by od nás dostali dvacítku. Tolik branek bychom nejspíše nevstřelili, ale do jisté míry to vypovídá, jak se na takovém povrchu smazávají technické nedostatky,“ hodnotil Tomáš Hradil.

Krnovský kouč v závěrečné třetině posadil na lavičku úderný tandem bratří Hlaváčků a Štěpána Lhoťana, příležitost tak dostal třetí útok. Gólový koncert Orky záhy ztratil dirigenta, ale i přes dvě branky v Herelově síti si Krnov vítězství pohlídal. „Soupeře ale musím ocenit. Domaslavice hrály na celém turnaji velice chytře, o čemž svědčí jejich vítězství 5:0 proti favorizovaným Bohuslavicím,“ doplnil Hradil.

FBC Orca Krnov - Jokers Ova. 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)

Takřka identický scénář mělo i druhé utkání s beznadějně posledním celkem krajského přeboru. Orca si v průběhu zápasu udržovala pouze těsné vedení, pořádala totiž festival zahozených šancí. Vítězný gól padl už v polovině druhé třetiny za stavu 3:2. Jaroslav Hlaváček v oslabení kličkami zamotal hlavu několika hráčům soupeře a překvapivou střelou z větší vzdálenosti pojistil krnovskému florbalu tři body.

„Škoda, že jsme zahodili tolik šancí. Měl na to sice velký vliv povrch, některá zakončení přesto měla být gólová. Mohli jsme se tak vyhnout dramatické třetí třetině, kterou jsme nezvládli takticky,“ litoval kouč Tomáš Hradil i přes povinné vítězství. „Místo abychom hráli na jistotu, zbrkle jsme ztráceli přihrávky a pokoušeli se o riskantní kombinace,“ uzavřel krnovský trenér.

Krnov: Navrátil, Herel - Blaho, Fajkus, Gajdoš, Jaroslav Hlaváček, Jan Hlaváček, Kurečka, Lhoťan, Majda, Nunvář, Peths, Val'očík, Velička, Vrchovský.
Tabulka.