Šumperku se v poslední době daří a právě na jeho hřiště Krnované cestovali. „Čekali jsme těžký zápas, domácí jsou momentálně ve formě," říkal hrající krnovský kouč Ondřej Miškov. Hned ve druhé minutě padly dvě branky, Asper šel do vedení, ale vzápěti hosté stovnali. Bohužel nakonec první třetinu prohráli.

„Mrzí nás hlavně třetí gól, který jsme dostali v naší přesilovce," poznamenal Miškov. O osudu utkání rozhodla druhá část. „Domácí dali lekci z produktivity. Měli jsme dost šancí, ale nemohli dát gól, zato oni dali hned čtyři," popisoval dění trenér Orcy.

Do poslední třetiny Krnov zamíchal sestavou, ale efekt se nedostavil. Orca poprvé v sezoně prohrála velkým rozdílem. „Mohli jmme odehrát daleko lepší zápas, ale bohužel naše neschopnost dát gól pomohla soupeři. Vymlouvat se na to nechci, ale bohužel musím říct, že rozhodčí byli zase špatní.

Unie by se měla zamyslet, koho pošle celostátní soutěže pískat. Kazili to na obě strany a není to letos poprvé," hodnotil Miškov.

ASPER ŠUMPERK – FBC ORCA KRNOV 10:3 (3:2, 4:1, 3:0)
Branky Krnova: 2. Filip (Hrbolka), 19. Filip (Lhoťan), 39. Zakopčan
Krnov: Baran (56. Láryš) – Zakopčan, Planý, Valočík, Filip Fňukal – Lhoťan, Krvač, Miškov – Hrbolka, Filip, Blaho – Dominik Fňukal, Šulavík. Trenér: Ondřej Miškov

Uničov se krči skoro na chvostu divize a Krnov sem přijel uspět. Ale jednoduché to neměl. „K marodce se přidali další hráči, kteří s námi neodjeli z nejrůznějších důvodů," vysvětloval prořídlou sestavu kouč. Po první části byl stav vyrovnaný, ale pak se ujali vedení domácí.

Krnov přežil oslabení tří proti pěti, jenže vzápětí opět inkasoval. Do druhé sirény se však zvedl a vývoj otočil. „Důležité bylo, když jsme odskočili na 3:5 a ve třetí třetině na 4:6. Pak jsme se snažili Uničov do ničeho nepouštět," komentoval Miškov.

Přesto domácí snížili, ale na obrat se nezmohli. „Bylo to vyrovnané, o to větší radost máme z vítězství, navíc, když se nám momentálně moc nedaří. Bohužel se stále potýkáme s marodkou, která se nám v minulých sezonách vyhýbala. Musíme se dát přes svátky dohromady," uzavřel trenér Orcy Krnov.

FBC UNIČOV – FBC ORCA KRNOV 5:6 (1:1, 3:4, 1:1)
Branky Krnova: 11. Miškov (David Matušinský), 29. Krvač (Valočík), 29. Šulavík (Hrbolka), 31. Krvač (David Matušinský), 37. Hrbolka (Filip), 52. Miškov (Filip)
Krnov: Láryš – Zakopčan, Planý, Valočík, Filip Fňukal – Hrbolka, Filip, Miškov – Krvač, David Matušinský, Blaho – Šulavík. Trenér: O. Miškov