První dvojutkání čeká na krnovskou Orcu už dnes ve sportovní hale v Brušperku. od 9 hodin nastoupí Krnovští proti zkušenému týmu IBK Tre Kronor Ostrava, od 11:30 se pak střetnou s nevyzpytatelným Českým Těšínem.

Jak vidí novou sezonu hrající profitrenér a kapitán mužstva mužů Štěpán Lhoťan? „No, na ligu už se strašně těšíme. Teď sice hrajeme Pohár České florbalové unie, ale liga je prostě liga,“ usmíval se Lhoťan. Trenér se vůbec netají tím, že soupeři jsou pro krnovské velkou neznámou.

„Tento rok je pro nás začátek ligy jiný. V minulých sezonách jsme vždycky věděli, co nás čeká, ale letos to je vyšší soutěž a úplně jiní soupeři. Takže na ligu se těšíme dvakrát tolik.“

Orca Krnov před nadcházející sezonou notně posílila. Odešel jim sice šikovný technik a vyhlášený střelec Jan Hlaváček, který šel studovat do Brna, ale posil, které ho nahradí, přišlo dost. „Honza šel za svým bratrem a bude hrát za Hattrick Brno,“ upřesnil kouč Orcy.

Vedení klubu se podařilo přivést do mužstva zatím tři nové hráče a na cestě je čtvrtý. „Podařilo se nám přemluvit Tomáše Kondráta, který je velkou posilou. Přišli k nám taky junioři Matěj Krváč a Dominik Sobotka z Hingstar Krnov. Rozjednaného máme ještě gólmana Reného Frydrycha. Uvidíme, jestli se jeho přestup dotáhne,“ jmenoval nové tváře v krnovském celku Lhoťan.

A jaké jsou cíle Orcy pro novou ligovou sezonu? „Chceme se soustředit na to, abychom hráli jako tým. Náš hlavní cíl do nové sezony je ten, abychom neudělali ostudu,“ smál se Štěpán Lhoťan a ještě dodal: „Ale určitě chceme hrát dobrý florbal a jestli se nám to povede, tak se to určitě odrazí i na postavení v tabulce.“