„Bereme ten Pohár jako takový rozjezd před ligou, protože během léta toho moc neodehrajeme. Hlavně v té základní skupině se sehrajeme, navíc můžeme vyzkoušet třeba i juniory. Dříve se dostaneme do zápasového tempa," povídal nový hrající kouč A-týmu a tahoun útoku Ondřej Miškov.

Orca svou základní skupinu pořádala a mohla tak využít domácího prostředí. „Jsme rádi, že můžeme hrát před vlastními diváky," podotkl Miškov.

Krnovskými protivníky byl nováček soutěží z Frenštátu, divizní Šumperk, nevyzpytatelný Třinec a Hlučín. „Nejsilnější byl určitě Šumperk. I s Třincem jsme museli počítat, hrají nižší soutěž, ale jsou tam hráči se zkušeností z extraligy," představil největší protivníky krnovský útočník.

Nováček vzdoroval třetinu

Florbalisté Frenštátu překvapivě drželi s favoritem krok celou první třetinu, kterou domácí nakonec o dva góly vyhráli. „Všichni byli takoví natěšení, takže se po hřišti lítalo nahoru, dolů. O přestávce jsme si řekli, že jsme doma, že tak bláznit nemůžeme," komentoval Ondřej Miškov.

Pak už Krnováci branku nedostali a sami přidali dalších pět. „Od druhé části už byla hra dozadu dobrá. Hrálo se celou dobu na tři „lajny" a dost se dařilo mladým hráčům," dodával hrající trenér.

Orca Krnov - Sokol Frenštát p/R 11:4 (6:4, 2:0, 3:0)
Branky Krnova: 2. Vrchovský (Holiš), 4. Dominik Fňukal (Zakopčan), 7. Hrbolka (Valočík), 11. Hrbolka (Filip), 13. Filip (Filip Fňukal), 14. Miškov (Jan Hlaváček), 22. Filip, 29. Filip (Hlaváček), 32. Planý (Miškov), 42. Jaroslav Hlaváček (Miškov), 44. Zakopčan (Vrchovský)

Miškov zachránil remízu

V úvodní části se Krnovští dvakrát dostali do vedení, ale v obou případech dokázal Šumperk bleskurychle vyrovnat. „Byl to hodně vyrovnaný zápas. Ale od druhé třetiny nás soupeř i místy přehrával, byli jsme pod tlakem, ale podržel nás gólman Milan Baran," říkal Ondřej Miškov.

V úvodu třetího dějství hráči Šumperka duel otočili a bylo na Krnovu, jak odpoví. „Nechtěli jsme prohrát. Stáhli jsme sestavu na dvě pětky a tři minuty před koncem se podařilo vyrovnat," popisoval rozhodující okamžik sám střelec. Orca mohla i vyhrát, Hlaváček postupoval z boku sám na branku, ale netrefil přesně. „Remíza byla spravedlivá," měl jasno trenér.

Asper Šumperk - Orca Krnov 3:3 (2:2, 0:0, 1:1)
Branky Krnova: 7. Filip (Hrbolka), 10. Blaho (Hrbolka), 42. Miškov

Vítězství osmnáct vteřin před koncem

„Z Třince jsem měl možná větší strach než z Šumperka. Hrají dobrý florbal a hlavně mají v sestavě zkušené a kvalitní hráče," uváděl Ondřej Miškov a pokračoval: „Ještě jsme je neporazili v základní hrací době. Naposledy jsme s nimi prohráli o prázdninách v Rožnově."

Krnovští nastoupili bez Jaroslava Hlaváčka, kterého bolely kotníky. Ale v první třetině to znát nebylo. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení. „Byli jsme lepší, ale do druhé části jsme vstoupili s tím, že se nemůže nic stát. A Třinec nás začal přehrávat," popisoval průběh krnovský forvard.

Navíc Ossiko třemi góly během devíti minut otočili skóre. Jenže domácí se vypjali k výbornému výkonu. Nejprve dvě minuty před koncem vyrovnali a pak v přesilovce strhli vedení na svou stranu, do konce zbývalo osmnáct vteřin.

Orca Krnov - Ossiko Třinec 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Branky Krnova: 5. Hrbolka (Blaho), 15. Filip (Miškov), 43. Hrbolka (Filip), 45. Planý (Jan Hlaváček)

Jednoznačná partie

„Hlučín nás trochu překvapil, se Šumperkem ještě pět minut před koncem vedl 4:3. Pak teda prohrál. A s Třincem taky prohrál jen o gól," povídal Ondřej Miškov.

Ale v utkání s Krnovem už Hlučínští nekousali. „Hráli na dvě pětky, takže s námi už byli unavení a odevzdaní, což byla výhoda," pokračoval kouč. Krnováci nastříleli soupeři třináct branek. „Chtěli jsme nastřílet co nejvíc gólů, protože jsme věděli, že o vítězství ve skupině rozhodne skóre mezi námi a Šumperkem," podotkl Miškov a dodával: „V brance dostal šanci Péťa Herel z béčka a ukázal výborné zákroky."

FBC Hlučín - Orca Krnov 2:13 (0:3, 1:5, 1:5)
Branky: 4. Filip (Blaho), 4. Gottwald (Krvač), 10. Jan Hlaváček (Miškov), 16. Krvač (Vrchovský), 22. Planý, 24. Dominik Fňukal (Gottwald), 24. Planý (Lhoťan), 28. Lhoťan (Planý), 31. Hrbolka (Filip), 40. Planý (Jan Hlaváček), 41. Filip (Miškov), 42. Zakopčan (Filip), 43. Jan Hlaváček (Filip)

V neděli do Bohumína

Krnováci tak o skóre před Šumperkem ovládli základní skupinu a můžou se ve druhém kole těšit na Bohumín, což není protivník z nejsilnějších.

„Vím, že jsme favorité, kdybych to měl říct v procentech, tak pětasedmdesát je na naší straně. Ale tak jsme jeli i loni do Jablunkova a vypadli jsme," varoval nový hrající trenér a dodával: „Nesmíme to podcenit, jedeme v neděli k nim. Měli bychom jet v plné sestavě," uzavřel Ondřej Miškov.

Sestava KrnovaBaran, Herel - Jaroslav Hlaváček, Lhoťan, Filip Fňukal, Vrchovský, Holiš, Blaho - Miškov, Jan Hlaváček, Hrbolka, Planý, Filip, Zakopčan, Krvač, Gottwald, Dominik Fňukal, Valočík
Trenér: Ondřej Miškov