Vůbec prvnímu klopýtnutí v sezoně předcházelo ještě vítězství 8:5 nad ostravskými Škorpiony. Už třetí na podzim. „První dva turnaje jsme měli opravdu těžký los. Proti čtyřem silným soupeřům máme devět bodů, ke spokojenosti mi ale chybí ještě bod navíc,“ líčil Hradil.

Kouč Orky si pochvaluje zejména ofenzívu týmu. „Pozitivem je naše útočná síla, dobře se jeví nováčci v týmu a konečně jsme začali střílet branky v přesilovkách. Negativem je naše celotýmová defenziva,“ prozradil.

Ostatně už před turnajem v Horní Suché apeloval Hradil na obrannou činnost. A zřejmě marně. Orca od obou soupeřů inkasovala dohromady deset branek, v celkovém součtu už 19. „Musíme přidat na důrazu, do soubojů chodit tělem, místo nedovoleného osekávání soupeřových holí,“ doplnil.

Cestu za třetím skalpem v sezoně Krnovu nepřekazili ani Škorpioni z Poruby. Už ve druhé minutě se v přesilovce trefil kapitán Pavel Majda a o tři minuty později přidal další branku krnovský kanonýr Jaroslav Hlaváček.

Po přestávce se ale ke slovu dostal soupeř a Ostravané rychlými góly srovnali stav. Krnov kontroval dalšími dvěma brankami, ale herně se mu příliš nedařilo.

První porážka

Orca měla problém s důraznou hrou soupeře a pod tlakem kazila kombinaci při přechodu do útoku. V kritických momentech, kdy se soupeř přiblížil na rozdíl jedné branky, ale dokázali Krnovští rychle odpovědět. Především díky tomu dokráčeli k vítězství 8:5.

„Výrazně nám pomohl gólman Lukáš Navrátil, který předvedl několik zázračných zákroků,“ chválil krnovský kouč.

Útok za stoprocentní bilancí Orky zastavila až domácí Horní Suchá. Úvodní třetina zápasu se Krnovu hrubě nevyvedla. „Ne že by snad chybělo nasazení, kupili jsme chyby v obranné hře,“ vysvětlil Hradil. Jeho svěřenci ještě do přestávky strávili pořádný příděl v podobě tří branek.

V druhé třetině sice hosté po dvou gólech snížili na 2:3, další minely však Horní Suchou poslaly znovu do tříbrankového vedení. Závěrečná třetina se nesla v duchu trvalého tlaku Krnova. Obléhání branky soupeře přineslo úspěch a vyrovnání na 5:5.

V době, kdy Orca pomýšlela na výhru, přišlo smolné vyloučení Jaroslava Hlaváčka a následně branka Horní Suché v přesilové hře. Krnovští florbalisté vyvinuli v závěru drtivý tlak, soupeře nepustili za polovinu, ale ani závěrečná powerplay k vyrovnávacímu gólu nevedla. Orca tak strávila první porážku v sezoně.

„Byť jsme si v zápase vybrali ranec smůly, za prohru si můžeme sami. Předvedli jsme tristní defenzivní hru,“ uzavřel Tomáš Hradil.

Výsledky a tabulka.