Na těchto závodech se v branných disciplínách utkali žáci základních škol okresu specializujících se na výchovu a vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Přijeli žáci z Vrbna pod Pradědem, Rýmařova a samozřejmě nechyběli ani žáci z Bruntálu ze ZŠ Rýmařovská. Dohromady mezi sebou zápolilo na trati 30 dětí.

„Nechyběly zde takové disciplíny jako například hod granátem na cíl, opičí dráha, skok na cíl, zdolávání různých překážek a v neposlední řadě nechyběly ani otázky ze zdravovědy. Po sečtení všech trestných bodů a jejich přepočítání na sekundy a následným sečtením s čistým časem, nám vyšel čas výsledný, který rozhodl o vítězi a dalším pořadí,“ informoval za pořadatele Petr Brada ze ZŠ Rýmařov.

Jak v kategorii chlapců, tak v kategorii dívek vyhrála družstva složená z žáků ZŠ Rýmařovská. Ale ani ostatní závodníci, kteří zrovna nezvítězili, nepřišli zkrátka. Kromě sportovních zážitků si všichni účastníci odnesli ze soutěže také hodnotné ceny, na které přispělo, stejně jako na celou akci, město Bruntál. Pořadatelem byla ZŠ Rýmařovská Bruntál a spolek Speciální škola dětem. (ot)