Zaplněné bruntálské náměstí vidělo v sobotním programu oslav Dne města kromě kulturního a společenského programu také tradiční atletické závody. Od půl páté patřilo bruntálské náměstí běžcům. O vítězství zápolili mladí běžci od nejmladší kategorie až po elitní závod mužů, který byl opravdovým vyvrcholením Mezinárodního večerního běhu Bruntálem.

Elitnímu závodu mužů předcházel závod žen na pět tisíc metrů. Vítězství si v něm vybojovala v čase 19:49 závodnice pražského Kovošrotu Iva Milesová před Carmen Besmírovou z SK Zdice.

Nejvíce sledovaným během byl bezesporu závod Elita mužů, kde se představil kromě českých špičkových běžců a Poláků také největší tahák Mezinárodního večerního běhu, osmadvacetiletý Jonathan Koilegei. Reprezentant z Kenyi rozběhl závod výborně a od začátku běžel prakticky sám a v celém závodě sváděl souboj jen s časem. V prvním kole se ještě drželi Ervin Besmír z SK Zdice, Pawel Brzezinski z Opole a Jan Fousek z Baníku Fiza Ostrava. Koilegei ale postupně svůj náskok na čele zvyšoval a předbíhal jednoho závodníka za druhým o celá kola. Do cíle pak doběhl zcela osamocen v čase 31:28.

Druhé místo vybojoval se skoro šestiminutovou ztrátou Ervin Besmír a třetí se ztrátou skoro jedenácti minut Pawel Brzezinski. Ceny nejlepším předal na bruntálském náměstí starosta František Struška a místostarosta Václav Mores.

Výsledky

Muži neregistrovaní 5 000 metrů: 1. Roman Kovář (M. Beroun) – 17:50, 2. Adam Růžička (Bruntál) – 19:13, 3. Giovanni Vacondio (Itálie) – 21:53. Ženy Elita 5 000 metrů: Iva Milesová (AC Kovošrot Praha) – 19:49, 2. Carmen Besmírová (SK Zdice) – 20:34, 3. Martina Onderková (Olympia Bruntál) – 25:13, 4. Pavla Kučerová (SK Zdice) – 26:18. Muži Elita 10 000 metrů: 1. Jonathan Koilegei (Kenya) – 31:28, 2. Ervin Besmír (SK Zdice) – 37:27, 3. Pawel Brzezinski (RunMania Team Opole), 4. Jan Fousek (Baník Fiza Ostrava) – 42:51, 5. Maciei Citko (RunMania Team Opole) – 45:22, 6. Petr Rumpertesz (Fenix Jeseník) – 47:05. Muži nad 40 „B“: 1. Jaroslav Ženčák (TJ Šumperk) – 35:45, 2. Václav Ožana (TJ Nové Město na Moravě) – 36:10, 3. Ladislav Dvořák (Ostrava) – 43:02.