Špatné pivo, špatná hospoda

„Ze špatného piva neudělá opravdu dobré ani špičkový výčepní, kdyby se třeba rozkrájel. Na druhé straně ale dobré pivo pokazí špatný a neschopný výčepní velice snadno,“ potvrdila výčepní z bruntálské pivnice U Repoušů, která patří k nejznámějším a nejoblíbenějším pivnicím v Bruntále. Svou oblibu si získala právě chutí čepovaného piva, na které nedají hosté dopustit. Kvalitu piva dokládají mnohá ocenění, která pivnice v průběhu let získala od pivovaru, který jí pivo dodává a samozřejmě dlouhodobě sleduje, jak hostinští o kvalitu podávaného pěnivého nápoje dbají a jak dodržují stanovené pokyny a předpisy.

U Repoušů se pivo nečepuje ze sudů, ale z nerezových tanků o objemu 1000 litrů. Kromě dalších výhod to ulehčuje práci výčepním, kteří by v horkých letních dnech pomalu nestačili sudy narážet. Pivo v nerezových tancích není sterilizované, je živé amá přesně tu chuť, jakou mu dá sládek v pivovaru.

Pro pivo je také nenahraditelná správná teplota. Pivo z příslovečného sedmého schodu už přešlo z filmu mezi lidová rčení a dokládá, že i zlomek teplotního stupně hraje v chuti piva svou roli.

Důležité je uskladnění moku

Opravdovou nezbytností pro opravdu dobrou pivnici je proto dobrý starý sklep. Ten nenahradí ani nejmodernější chladicí zařízení, protože jen starý hluboký sklep má v zimě i v létě stále stejnou teplotu. Každý návštěvník pivnice dobře ví, že neméně důležité je také řádné a pravidelné čištění pivních trubek.

Čistit trubky se velmi vyplatí

„Je to pravda, my třeba čistíme trubky pravidelně každý týden, jinak by to opravdu nešlo. Každý alespoň trošku zkušenější hospodský vám ale taky potvrdí, že pivo musí pořád téct. Nemělo by v sudu dlouho stát, tím se zhoršuje jeho kvalita. To se u nás ale stát nemůže, tady teče pivo pořád,“ dodala s úsměvem výčepní od Repoušů. Na výslednou kvalitu mají vliv i další okolnosti, třeba čistota skla - mastnota dokáže pivo spolehlivě pokazit.

Známé je i tvrzení, že v době, kdy zrají švestky, nestojí pivo za nic. Zda je tomu skutečně tak nebo je to pouze subjektivní dojem pivařů, se zatím nepodařilo prokázat. Odborníci o tom vedou nekonečné učené spory. Pivaři ale vědí své.