V pořadí již šestý ročník populárního rodinného nohejbalového turnaje Tipsport Cup – Otec a syn proběhl v areálu 1. základní školy v Bruntále. V letošním ročníku startovalo stejně jako v loňském roce třináct nadějných rodinných párů, které si tento turnaj nenechaly ujít.

Na pečlivě připravených kurtech 1. bruntálské základní školy byly nejprve odehrány takzvané vyřazovací zápasy ve dvou skupinách, které probíhaly hracím systémem každý s každým, a hráči tak měli možnost vyzkoušet všechny soupeře a naplno si užít hru.

Ve vydařeném nohejbalovém klání pak dále pokračovalo osm nejlepších párů, které si uhájily postup do dalšího osmifinále. Nyní se již hrálo vyřazovacím systémem play-off, který je znám svou krutostí. Hráči se tak snažili a bojovali mnohokrát urputněji než v první části hry.

V bojích o konečné umístění si cestu do finálového utkání proklestila známá bruntálská dvojice Přemek a Jan Píca, proti kterým nastoupili v závěrečném utkání turnaje Jaroslav a Marek Samsonovi. Po velmi dramatickém průběhu finálového zápasu, při kterém bylo vidět odhodlání a skvělé nohejbalové výkony, nakonec zvítězili obhájci loňského vítězství, Přemek a Jan Pícovi nad Jaroslavem a Markem Samsonovými. Poměr 2:1 na sety, díky němuž vyhráli, byl velmi těsný.

V konečném pořadí tak na prvním místě vstanuli Přemek a Jan Pícovi následováni Jaroslavem a Merkem Samsonovými, kterým na záda dýchala dvojice Olbertových. Nepříliš oblíbená čtvrtá příčka padla na tým Dluhošových. Páté místo patřilo Holčákovým, kterým se vyvedl nástup, ale finální zápasy již nestačili proměnit ve svůj prospěch.

Šestý post obsadili Niesnerovi, kteří porazili sedmé Matušikovy. Na osmé příčce zakotvili Krajčovičovi, jejichž odhodlání bylo sice veliké, ale na přední příčky to nestačilo. Devátý post získal otec a syn Reiskubovi, kteří dokázali zvítězit nad desátými Filipčíkovymi a jedenáctými Továrkovi. Na předposledním místě zůstali Kolářovi, na jejichž výkon nestačili poslední Orságovi.

Celý nohejbalový turnaj měl velmi dobrou úroveň a proběhl v příjemné, přátelské atmosféře. Hráči si velice pochvalovali i organizátorskou část. Zajímavostí letošního ročníku byla také účast dvou dívek, které nahradily v rodinných týmech své bratry. Účastníci letošního turnaje se již nyní těší na příští ročník, který se bude konat 3. července příštího roku. Pořadatelé zvou další účastníky z řad veřejnosti k účasti na této stále populárnější sportovně-společenské akci.