Po loňských kladných ohlasech přilákalo nohejbalové klání do Horních Životic deset zúčastněných družstev, ve kterých se představilo na hornoživotických kurtech celkem sedmatřicet hráčů z bruntálského a opavského regionu.

Družstva byla rozdělena do dvou skupin po pěti, ve kterých se utkala systémem každý s každým. Podle umístění ve skupinách se pak dále hrálo o konečné pořadí. Celé nohejbalové zápolení sledoval i slušný počet příznivců, kteří se na turnaji přičinili o velmi dobrou atmosféru. Po náročných a zajímavých bojích se stal vítězem skupiny A tým rodiny Kovářů před Policií ČR a Svobodnými Heřmanicemi. Ve skupině B zvítězilo mužstvo opavského okresu z Nového Dvora před domácím družstvem oddílu Lazáro. Třetí příčka ve skupině patřila týmu Oborné.

V prvním semifinále se střetla dvě domácí mužstva. Souboj rodiny Kovářů a Lazára nakonec mnohem lépe zvládli hráči rodiny Kovářů, kteří zvítězili poměrem 2:0. Zajímavé bylo také druhé semifinálové utkání mezi Novým Dvorem a Policií ČR. Finálovou účast si po vítězství v poměru 2:0 vybojoval tým Nového Dvora.

Turnaj pokračoval utkáním o konečné třetí místo, ve kterém se utkaly týmy Lazáro a Policie ČR. Úspěšnější byl domácí celek Lazáro, který po vítězství v poměru 2:0 zaslouženě vybojoval bronzové medaile. Očekávané finálové utkání se odehrálo před více než stovkou příznivců za krásného počasí. Souboj rodiny Kovářů a Nového dvora přinesl od začátku strhující a vyrovnaný průběh. Diváci viděli velmi kvalitní nohejbal a boj až do posledních míčů. Po skončení závěrečného utkání turnaje se nakonec mohli radovat domácí příznivci a hráči rodiny Kovářů, kteří po vítězství v poměru 2:1 ve svůj prospěch mohli po zásluze zvednout nad hlavu pohár pro nejlepší tým nohejbalového turnaje O pohár starosty obce Horní Životice.

Výsledky zápasů o konečné pořadí:

o 9. místo: Kukačka – Chachaři 2:0
o 7. místo: Růženka – Pat a Mat 2:0
o 5. místo: Oborná – Svobodné Heřmanice 2:1
o 3. místo: Lazáro – Policie ČR 2:0
finále: Kováři – Nový Dvůr 2:1

Konečné pořadí: 1. rodina Kovářů, 2. Nový Dvůr, 3. Lazáro, 4. Policie ČR, 5. Oborná, 6. Svobodné Heřmanice, 7. Růženka, 8. Pat a Mat, 9. Kukačka, 10. Chachaři.

Po skončení finálového duelu byl dlouhý devítihodinový nohejbalový maraton zápasů slavnostně zakončen předáváním poháru, medailí a diplomů účastníkům turnaje, čehož se zhostil sám starosta obce, pan Kovář starší.

Na závěr celého vydařeného sportovního dne v Horních Životicích se uskutečnila taneční zábava, na které hrála místní populární kapela Maratón. V závěru se všichni účastníci shodli, že se již nyní těší na příští ročník turnaje v roce 2012.