Bruntálský běžec na lyžích Michal Kautz se o víkendu se svým týmem zúčastnil tradičního závodu extrémních štafet Adrenalin Cup na Lysé Hoře. Tento závod je českou obdobou známého alpského Dolomitenmanna, zahrnuje šestnáctikilometrový výběh na Lysou Horu, pak paraglidový let, který měří pět a půl kilometru. Následně se štafeta předá cyklistovi, kterého čeká pětatřicet kilometrů horským terénem. Jako poslední přichází na řadu kajakář, ten musí nejprve seskočit z rampy do vody, povést eskymácký obrat a pak překonat pět kilometrů a patnáct branek v řece Ostravici.

Michala Kautze zradilo zdraví

Běžce Michala Kautze v týmu Kolacek.net doplnili paraglidista Lukáš Koláček, biker Milan Damek a kajakář Filip Hric. Start a úvod Adrenalin Cupu vypadal pro tým slibně, nic nenasvědčovalo pozdějším komplikacím. „Vyběhl jsem v pohodě a držel se kolem desátého, dvanáctého místa," povídal Michal Kautz. Na čtrnáctém kilometru běžel mladý závodník okolo patnácté pozice. „Jsem astmatik a pět set metrů před cílem jsem dostal záchvat," mluvil o nešťastné události Kautz a pokračoval: „Ještě nikdy předtím se mi to nestalo. Nějak jsem se do cíle dohrabal, ale dobře mi tedy opravdu nebylo."

Zbylí tři se se závodem poprali se ctí

Ostatní členové týmu pak zabrali. Lukáš Koláček doplachtil mezi vyznavači paraglidu čtrnáctý a vylepšil pozici svého celku. Také Milan Damek na třetím úseku se velice snažil, mezi bikery mu patřila dvacátá pozice i přesto, že jej postihl defekt. Vůbec nejlépe se vedl kajakář Filip Hric. Ve své disciplíně skončil devátý a dotáhl Kolacek.net na celkové dvacáté třetí místo. „Strašně mě to mrzí právě vůči týmu. Kluci byli skvělí. Makali i přesto, že jsme už nemohli dosáhnout na slušnější pozice. Kdybych doběhl kolem toho patnáctého místa, tak se určitě pereme o první desítku," litoval Michal Kautz.

Ovlivní zdravotní problémy přípravu na zimní sezónu?

Přednější však než sportovní výsledek je určitě zdraví. „Mluvil jsem s doktorem, že to může být následek opalování. Že jsem mohl chytit malý úpal, a to se pak projevilo," nabízel možná řešení mladý běžec. Ten měl se svým týmem Atlas Czech republic, za který bude v zimě závodit v bílé stopě, odjet o víkendu na první předsezónní soustředění na Pastviny, zůstane však doma. „Ještě mě čekají nějaká dechová vyšetření. Momentálně mám nařízený klid. S přípravou asi začnu o týden později, než jsem plánoval. Kolega z týmu Pavel Ondrášek ale na Pastviny odjede a bude se připravovat na sezónu podle plánu," doplnil Michal Kautz.

Pavel Ondrášek zabloudil a přišel na Rampušákovi o vítězství

Druhý z reprezentantů Atlas Czech republic, již zmíněný Pavel Ondrášek, také prožil smolný víkend. Zúčastnil se populárního cyklistického závodu „Rampušák". To je seriál závodů jak na silnici, tak na horských kolech. Ondrášek se postavil na start třicetikilometrové trati MTB ve Štítech u Šumperka. Po celou dobu se bil o vítězství. Na čele se střídal s jedním soupeřem. Bohužel pět kilometrů před cílem dvojice špatně odbočila a nadjela si několik kilometrů navíc. Z jistého prvního nebo druhého místa zbyla Pavlu Ondráškovi jen osmá pozice v kategorii mužů a desátá absolutně.