V posledních dnech je stále častějším jevem, že se muži začínají zapojovat do šílenství zvaného zumba. Jde o populární cvičení s prvky tance. Ti odvážnější nezůstávají jen v řadách cvičenců, ale staví se rovnou do čela před cvičící lidi. Jeden takový zástupce mužského pokolení předcvičoval i v Krnově.

Nejednalo se však o běžného lektora zumby, kterému stačilo si udělat lektorský kurz. Cesta k povolení předcvičovat před zástupem pohybuchtivých zumbařů byla mnohem klikatější. Protože Dan Hampel pochází ze sportovní rodiny a nadání k pohybu má v genech od narození, s kroucením pánví tento sedmnáctiletý sympaťák opravdu problém nemá.

„Jako malý jsem navštěvoval opavskou taneční školu se zaměřením na latinskoamerické tance. Pohyb, který je pro tyto tance typický, byl pro mě více než přirozený, takže jsem díky svému pohybovému nadání odmalička sklidil mnoho úspěchů v podobě umístění se na předních příčkách v tanečních soutěžích,“ prozradil Dan Hampel.

Musel žádat o udělení výjimky

Nyní se Dan rozhodl své pohybové znalosti dál zužitkovat. „Máma je lektorkou mnoha druhů cvičení a v Opavě má navíc centrum Mandala, takže jsme se rozhodli, že jí v centru pomůžu a udělám si lektorské zkoušky, a to nejprve na aerobik. Ty jsem úspěšně zvládl a od minulého roku je ze mě profi instruktor České školy aerobiku I. stupně Heleny Jarkovské. Protože mám ale odmalička blízko k latině, rozhodli jsme se s mámou, že zkusím ještě zumba instruktora,“ prozradil Dan Hampel.

Tady ale nastal malý problém. Podle pravidel amerického zakladatele zumby Beto Peréze může zumbu předcvičovat pouze lektor starší osmnácti let, což Dan ještě nemá. „Museli jsme poslat žádost do Ameriky přímo Beto Perézovi o to, aby Danovi udělil výjimku. To se nám podařilo a díky němu se věk lektorů snížil o jeden rok, což je uveřejněno také na Perézových stránkách,“ prozradila maminka Dana, Jarmila Hamplová.

S Danem Hamplem si můžou Krnované zacvičit zase na konci února na tak zvaném dvouhodinovém maratónu Hanky Tabachové.