Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejlepší sportovci města Krnova za rok 2014

Je jen málo společenských akcí v Krnově, které rok co rok zaplní Koncertní síň sv. Ducha do posledního místečka. Oceňování osobností kultury a nejlepších sportovců k nim však bezesporu patří. Ostatně přesvědčit se o tom mohli všichni, kteří se v úterý 12. května slavnostního vyhlášení osobností kultury a nejúspěšnějších sportovců roku 2014 zúčastnili.

17.5.2015 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

„Také v letošním roce chceme ocenit a zejména poděkovat těm, kteří v oblasti kultury a sportu určitým způsobem ovlivňují dění v našem městě. Těm, kteří svými úspěchy přispívají k šíření dobrého jména města Krnova v Moravskoslezském kraji, České republice i za hranicemi naší vlasti.

Zatímco většina lidí dnes preferuje konzumní způsob života, jsou mezi námi také takoví, jako jste vy, kteří svojí aktivní činností prezentujete nejen sebe, oddíl či celou organizaci, ale svými výkony jste současně vzorem pro ostatní. Věřím, že se i nadále budou vaše cesty ubírat směrem naplňujícím vaše sny a cíle," uvedla při zahájení slavnostního aktu starostka Jana Koukolová Petrová.

Z rukou členů kulturní komise převzalo ocenění osm osobností a jeden hudební soubor. Ze sportovců, které nominovaly sportovní organizace, kluby, školy a sportovní veřejnost, bylo k ocenění sportovní komisí vybráno sedmnáct jednotlivců a tři týmy.

Pamatovalo se také na nejmladší sportovce do deseti let. Certifikáty mladého sportovce města Krnova obdrželo z rukou starostky města dvacet dětí. Na ocenění je navrhli jejich trenéři, kteří si cení jejich pravidelné docházky na tréninky, houževnatosti, smyslu pro fair play, týmového ducha a dalších, pro sport potřebných vlastností.

Nejlepší jednotlivec do 18 let

Dominika Geržová, TJ Krnov, plavání
je vynikající sportovkyně, která umí na závodech zatnout zuby a bojovat. Po celou sezonu obsazovala medailové příčky. Na začátku roku získala na mezinárodním pětiboji Grand Prix celkové 2. místo. Svou přípravu dokázala zúročit na letním Mistrovství ČR ziskem dvou titulů mistryně ČR, jedné stříbrné a jedné bronzové medaile.

Na zimním Mistrovství ČR získala šest cenných kovů, z toho jeden titul mistryně ČR. V závěru roku si ještě doplavala pro celkové druhé místo v pětiboji ve Vsetíně. Svými výkony dokázala překonat dlouholeté rekordy krnovského oddílu.

Je členkou reprezentačního družstva ČR juniorek. Zařadila se do širší nominace na Evropské hry 2015 v Baku.

Tadeáš Handlíř, TJ Krnov, volejbal
nejlepší smečař Českého poháru v žákovské kategorii roč. 1997. Člen reprezentačního výběru předkadetů a později i kadetů. Člen úspěšného reprezentačního týmu, který postoupil na ME kadetů 2015 v Turecku. Zařazen na soupisku mužů extraligového týmu VK Brno. Nejčastěji oceňovaný krnovský volejbalista.

Jan Pavlíček, TJ Lokomotiva Krnov, silový trojboj
velký příslib a talent. Přestože se silovým trojbojem začal nedávno, už získal titul mistra ČR v klasickém silovém trojboji. V trojboji RAW, bez pomocí speciálních dresů, obsadil 2. místo v ČR. V Poháru města Zbýšov s mezinárodní účastí obsadil 3. místo a z českých závodníků byl nejlepší, což znamenalo titul mezinárodního mistra ČR.

V disciplíně benčpres obsadil 3. místo na mistrovství ČR. O jeho talentu svědčí rovněž 2. místo na Mistrovství severní Moravy v silovém trojboji v kategorii mužů.

Ondřej Švéda, TJ Krnov, plavání
svůj svědomitý přístup a odhodlání zvládat náročný trénink zúročil už na začátku sezony výbornými časy při soutěži družstev. Přesto, že je ještě dorostenec, je základním pilířem družstva mužů Krnova. Je členem juniorské reprezentace ČR.

Na letním mistrovství ČR si doplaval pro tři medailová ocenění. Ze zimního Mistrovství ČR dovezl tituly mistra ČR a vicemistra a také dvě bronzové medaile, které na 100 a 200 metrů volný způsob vybojoval v nových mužských oddílových rekordech.

Roman Chalupa, TJ Lokomotiva Krnov, zápas řecko-římský
reprezentant ČR v kategorii kadetů v zápase řecko-římském. V roce 2014 vybojoval titul mistra ČR v kadetech, v juniorech přidal bronzovou medaili. Na Mistrovství Evropy obsadil 8. místo, na Mistrovství světa skončil desátý a byl nejlepší z celého reprezentačního týmu.

Svou kvalitou na sebe upozornil při mezinárodních turnajích v Chorvatsku, Polsku, na Slovensku, v Izraeli i při Grand Prix v Praze, které s přehledem vyhrál. Jde o velmi talentovaného zápasníka, kterého obdivují trenéři nejen českých oddílů, neboť jeho kreativita a pestrost ukázkově provedených chvatů upoutává pozornost.

Svým aktivním přístupem a nadšením ke každému tréninku je příkladem pro nejmladší zápasníky.

Nejlepší jednotlivec nad 18 let

Tomáš Juříček, TJ Lokomotiva Krnov, silový trojboj
v současné době nejúspěšnější závodník České republiky v kategorii juniorů. Vybojoval 3. místo na Mistrovství světa RAW, bez pomocí speciálních dresů, v Jihoafrické republice a na MS v Maďarsku v silovém trojboji s dresy obsadil 4. místo, tím se zařadil mezi absolutní světovou špičku juniorů.

V ČR startoval v obou soutěžích, RAW i v klasickém silovém trojboji, a nebyl poražen jak v soutěži juniorů, tak mužů. V kategorii juniorů se stal zároveň absolutním vítězem všech kategorií. Zároveň vytvořil čtrnáct českých rekordů v jednotlivých disciplínách trojboje.

Filip Kubičík, Cyklistika pro všechny Krnov, cyklistika
v loňské sezoně zvítězil v celoroční soutěži Slezský pohár amatérských cyklistů, stal se vítězem Moravskoslezského poháru mládeže, mistrem ČR SAC v časovce jednotlivců, mistrem ČR SAC v silničním závodě jednotlivců.

Jakub Prchal, KSK Jalex team, kulturistika
na Mistrovství světa juniorů v klasické kulturistice v Mexiku vybojoval druhé místo a stal se vicemistrem světa. Stříbro pro Českou republiku získal jako nejmladší závodník mezi juniory.

Petr Malinovský, TJ Lokomotiva Krnov, šachový oddíl
na Mezinárodním mistrovství ČR vybojoval titul mitra ČR v šachu v kategorii seniorů nad 50 let. Vzorně reprezentuje šachový oddíl TJ Lokomotiva Krnov a město Krnov na šachových turnajích v ČR a zahraničí.

Marek Lukáš, PSK Olymp Praha, atletický víceboj
odchovanec krnovské atletiky v současné době závodí za policejní sportovní klub Olymp Praha. V minulém roce se zúčastnil ME v Curychu, kde obsadil 16. místo. V letošním roce zahájil MS Evropy v Praze osobním rekordem na hladké šedesátce a v celkovém hodnocení obsadil 9. místo.

Nejlepší sportovní kolektiv do 18 let

Družstvo kadetů, TJ Lokomotiva Krnov, zápas řecko-římský
získalo poprvé v oddílové historii titul mistra ČR. Za družstvo bojovali Stanislav Berkovec, Roman Chalupa, Ondřej Dadák, Ondřej Hilgert, Tomáš Fabián, Tomáš Nepožitek, Radim Sedláček, Jan Ďurník, Michal Jarka a Jan Březina.

Každý z těchto zápasníků přispěl svou bojovností ke skvělému výsledku a pomohl krnovskému týmu porazit prestižní oddíly z Chomutova a Prahy, které mají střediska talentované mládeže. Jedná se o partu mladých mužů, kteří za jakýchkoliv okolností drží při sobě a jsou si oporou při každodenní dřině.

Družstvo dorostenců, FBC Orca Krnov, florbal
se stalo v sezoně 2013/14 vicemistrem Moravskoslezské ligy a postoupilo do vyšší soutěže. Od následující sezony je vede trenér Štěpán Lhoťan a se svým asistentem Ondřejem Miškovem se snaží svému týmu vštípit prvky moderního florbalu. Nadějné výkony v 2. dorostenecké lize ukazují, že se to daří.

Nejlepší sportovní kolektiv nad 18 let

A-tým mužů, FBC Orca Krnov, florbal
v roce 2011 krnovští florbalisté vybojovali titul mistrů Moravskoslezského přeboru mužů. Od dalších úspěchů je na nějaký čas zbrzdil fakt, že v Krnově měli řadu let nevyhovující tréninkové prostory.

Otevření nové tělocvičny na Janáčkově náměstí ale spustilo další vlnu úspěchů: pohárové osmifinále, skalp prvoligového a několika druholigových týmů, titul mistrů Moravskoslezské ligy. Před měsícem završili svůj mistrovský hattrick, když ovládli také Regionální ligu a postoupili do celostátní soutěže.

Handicapovaný sportovec roku

Lubomír Vachutka, běh slabozraký běžec
dosahuje nadprůměrných výkonů. I přes svůj handicap se vyrovná zdravým soupeřům. Absolvoval Jizerskou padesátku, celorepublikový seriál RunTour, Český pohár v běhu do vrchu, běžecké závody v terénu, např. Silesia cross marathon, běh na Praděd atd.

Svými výkony si řekl o pozvánku do reprezentace. V červnu bude reprezentovat ČR na mezinárodních závodech Grand Prix IBSA v Berlíně.

Nejlepší trenér/cvičitel

Jaromír Říha, TJ Krnov, plavání
původně házenkář, pak aktivní parašutista a nyní trenér plavání, převážně žákovských a dorosteneckých kategorií. Zastává nejen funkci trenéra, ale i rozhodčího. Svěřencům se nevěnuje pouze v bazénu, ale organizuje pro ně také soustředění, turistiku, cyklistiku i míčové hry.

Mezi plavce, které provedl od základů plavání až po medailové úspěchy na mistrovství republiky a do reprezentace ČR, patří Daniel Flora, Dominika Geržová a Ondřej Švéda. Znovu se věnuje nastupující generaci sportovců plaveckému družstvu mladších žáků a žákyň.

Jaroslav Morbitzer, SÚS Boxing Krnov, box
odchoval nejlepší krnovské boxery, například čtyřnásobného mistra ČR, účastníka mistrovství Evropy a i světa Stanislava Bártka. Trénuje mladé i starší nadšence tohoto bojového sportu.

Štěpán Lhoťan, FBC Orca Krnov, florbal
vybudoval úspěšný kolektiv družstva mužů, dohlíží, vede i tréninkovou přípravu od přípravky až po mladší žáky, od sezony 2014/2015 se věnuje také dorostencům. V roce 2014 navíc převzal funkci šéftrenéra klubu, stará se tak o vzdělávání, budování a spolupráci celého trenérského týmu.

Ocenění za celoživotní přínos

Zdeněk Drmola, TJ Lokomotiva Krnov, řecko-římský zápas
je ikona krnovského zápasnického oddílu, od roku 1989 zde působí ve funkci hlavního trenéra. Za svou trenérskou kariéru vychoval jedenáct reprezentantů ČR, kteří se pravidelně zúčastňují vrcholových evropských a světových soutěží.

Pod jeho vedením se stalo železnou pravidelností, že jeho svěřenci se stávají mistry ČR. Vychovává další zápasnické naděje od jejich útlého dětství a dosahuje s nimi nepřehlédnutelných úspěchů na celorepublikové úrovni.

Svým svěřencům je velkým morálním a sportovním příkladem, neboť i on sám se na velmi kvalitně obsazeném mistrovství světa veteránů dokázal umístit na krásném pátém místě.

Milan Prejda, Klub českých turistů Krnov
v letošním roce se dožívá devadesáti let. Je dlouholetým členem KČT, pracoval ve výboru odboru. Jako cvičitel pěší turistiky dlouhodobě vedl pravidelné sobotní výšlapy, směrované zejména do okolí Krnova, Nízkého a Vysokého Jeseníku i Beskyd.

Byl autorem myšlenky a spoluzakladatelem tradičního Novoročního výstupu na Praděd, který se v roce 2014 konal již po čtyřicáté. Současně tuto a řadu dalších tradičních akcí dlouhá léta připravoval a organizoval. Svým příkladem a aktivním přístupem se zasloužil o rozvoj turistiky v Krnově. Stal se nestorem turistiky známým nejen v Krnově, ale i v okolí.

Mimořádné ocenění Výkon roku 2014

Zdeněk Novotný, cyklistika
třiašedesátiletý cyklista objel na kole Evropu za 94 dní a najel téměř 13 tisíc kilometrů.

Certifikát mladého sportovce

Matyáš Stříž, Cyklistika pro všechny Krnov
je velmi poctivý a zodpovědný v docházce na tréninky. V loňském roce zaznamenal řadu úspěchů v okresních soutěžích v silniční cyklistice, stal se vítězem Krnovského cyklokrosu. Navíc se dokáže věnovat i jiným sportům, vloni postoupil až do republikového finále desetiboje Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Lukáš Klimecký, TJ Krnov, oddíl plavání
zatím nedosáhl na žádný cenný kov, ale svým nasazením v tréninku by mohl být vzorem i starším sportovcům. Je velmi kamarádský, vyniká houževnatostí, poctivostí a chutí trénovat. Pravidelně se zúčastňuje závodů, kde ve štafetách společně se svými kamarády poráží závodníky z velkých oddílů.

Martin Kolomazník, školní šachový kroužek při ZŠ Janáčkovo náměstí
stal se celkovým vítězem seriálu okresních Velkých cen mládeže v šachu. Po pěti turnajích Krajského přeboru Grand-Prix si vybojoval postup na MČR v kategorii U8.

Jan Weczerek, školní šachový kroužek při ZŠ Janáčkovo náměstí
ve své věkové kategorii patří mezi tři nejlepší šachisty okresu. Byl členem týmu, který vybojoval postup do krajského finále čtyřčlenných družstev.

Patrik Zámarský, školní šachový kroužek při ZŠ Janáčkovo náměstí
v kategorii benjamínků obsadil na okresní Velké ceně vynikající 3. místo. Byl rovněž členem týmu, který se probojoval do krajského finále.

Karol Knapčík, TJ Lokomotiva Krnov, řecko-římský zápas
svým věkem patří do kategorie přípravky. Na turnajích podává vynikající výsledky, z každé soutěže si přiveze medaili. Soupeře poráží svou chytrostí a výbušností převážně před časovým limitem na lopatky. Svou soutěživost přenáší i do tréninků, kterému dává náboj a náplň pro své oddílové kolegy.

Viktor Sůra TJ Lokomotiva Krnov, řecko-římský zápas
je jedním z nejtalentovanějších mladých zápasníků. Se svým oblíbeným sportem začal později než jeho vrstevníci, ale svou pílí a zodpovědností k tréninkům je dohnal, většinu předehnal. Z mládežnických turnajů pravidelně vozí medaile.

Jedná se o skromného a pohybově nadaného kluka, který má velmi vyvinutý smysl pro fair play. Jeho poctivý přístup dodává oddílovým kolegům sportovní nadšení pro tréninkové a soutěžní utkání.

Jan Sikora, TJ Lokomotiva Krnov, basketbal
je hráčem s bojovým srdcem, žádná bitva není pro něj prohraná. Je příkladem pro ostatní hráče basketbalové přípravky. Je snaživý nejen v tréninkovém procesu, ale i v přípravných zápasech, které jeho tým absolvuje. Vrhá se i do zdánlivě prohrané herní situace po hlavě, nebojí se míče a strhává do hry i ostatní spoluhráče. Je další nadějí krnovského basketbalu.

Albert Palička, TJ Lokomotiva Krnov, basketbal
má talent, který je sice nutno krotit, ale je další velkou nadějí krnovského basketbalu. Je střelcem, který prahne po vítězství a udělá pro něj všechno. Trénuje s chlapci o dva roky staršími, aby se neustále zlepšoval.

Matěj Slavík, FCB Orca Krnov, florbal
snaží se do každého tréninku dát vše, což vylepšuje i svým dobrým chováním a přístupem.

Adam Štefek, FCB Orca Krnov, florbal
je vzorný jak v docházce na tréninky, tak ve snaze se stále zlepšovat. Jde příkladem i svým chováním.

Jakub Groda, FCB Orca Krnov, florbal
je velmi nadaný na veškeré sporty. Hodně se snaží, což je velmi vidět i v zápasech.

Viktorie Zahumenská, Junior centrum Krnov, tenis
má radost z pohybu a je poctivá v tréninku.

Eliška Flosmanová, Junior centrum Krnov, tenis
má radost z pohybu a je poctivá v tréninku.

Matěj Grulich, FK Krnov, fotbal
fotbalu se věnuje již druhým rokem. Je kamarádský, hravý a mezi kluky oblíbený. Svým přístupem dokáže strhnout i ostatní.

Jiří Fiurášek, FK Krnov, fotbal
fotbalu se věnuje druhým rokem. Je pilný, poctivý a snaživý. I přes tělesný handicap zvládá vše na 100 procent.

Marián Mrukvia, FK Krnov, fotbal
fotbal začal hrát v necelých šesti letech. Svou pílí a snahou patří mezi nejlepší ve své věkové kategorii. Je ochoten na sobě pracovat a neustále se zlepšovat.

Daniel Papadopulos, FK Krnov, fotbal

Lukáš Vyležík, FK Krnov, fotbal

Ondřej Kubík, FK Krnov, fotbal

Autor: Redakce

17.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Žáčci třídy 1.B Základní školy Bruntál, Jesenická 10, se svou třídní učitelkou Evou Kostrůnkovou.

Představujeme prvňáky ZŠ Bruntál, Jesenická

V celorepublikové soutěži kraj reprezentuje Havlík

V každém kraji je v těchto dnech vyhlašován vítěz soutěže Vodafone Odpovědná firma roku 2017. V Moravskoslezském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost výrobce tyčinek se sýrem a solí Havlík Opal.

Petr Kameník: Zranění útočníci nám citelně chybí

/ROZHOVOR/ Rýmařov se v posledním kole MSFL představil na půdě Petřkovic. Byť proti ostravskému celku v sobotu odpoledne nepodal špatný výkon, nakonec hosté prohráli 2:3.

Havárie ústředny vyřadila z provozu telefony na radnici

Od „pátku třináctého“ je mimo provoz nejen přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, ale také telefonní ústředna v budově krnovské radnice.

Krnov obnovil jednání o bývalé slévárně

Pětihektarový pozemek po zbořené krnovské slévárně stále čeká na své využití. Majitel pozemků po Slezské komerční slévárně (SKS), firma Fascination, loni nabídla městu Krnov pět hektarů za 15 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení