Na start závodu se postavilo sedmnáct vozů. Už tradičně se jely divize D.1. a D.2., k tomu přibyla i nově vypsaná divize D.3. speciál. Na závodníky opět čekaly čtyři základní rozjížďky po šesti kolech, a pak finálová jízda na dvanáct kol.

Divize D.1. disponuje třemi hlavními adepty na celkové prvenství v seriálu. Také proto nebyla nouze o dramatické okamžiky. Nakonec se z vítězství v závodě radoval Dominik Křistek ze Šumvaldu, který v cíli předčil Drahomíra Zavadila z Červenky a třetího Františka Zacharu z Horního Města. Na prvních dvou místech se tradičně umisťují jezdci sedlající Škody Felicie.

Divize D.2. přinesla krásné souboje na trati už v základních jízdách. „Tato divize se divákům hrozně líbila, byla to parádní podívaná," usmíval se promotér seriálu Jan Dohnal. Do finálové jízdy nastoupilo sedm vozů a od počátku až do konce to byl boj o každý centimetr.

Největším favoritem byl Stanislav Salek, který tuto roli do puntíku potvrdil. „Nenechal nikoho na pochybách, že to myslí s obhajobou titulu z loňské sezony vážně," podotkl Dohnal. Zvláště zajímavý byl boj o další dvě místa na stupních vítězů, ve kterém si to rozdali Filip Horáček a Martin Harasim.

„Byl to hodně tvrdý, ale férový souboj. Filip Horáček dvě sezony nezávodil. Ale nechal se přemluvit, přijel, viděl a dojel druhý. Doufám, že ho potkáme zase i na dalších závodech," povídal jeden z hlavních organizátorů závodů.

Úplně poprvé se jela divize D.3. speciál, na závodní speciály se všichni velice těšili. A právě tady divákům občas při soubojích vozů nejednou zatrnulo. Asi nejdramatičtější moment potkal hlavního favorita divize, zkušeného Alfréda Heinische.

„Fredovi v jedné rozjížďce upadlo kolo, a přesto ještě stačil tuto jízdu vyhrát. Byl to opravdu mistrovský tah, co Freda předvedl," neskrýval údiv Jan Dohnal. Nakonec Alfréd Heinisch kraloval i ve finále a zvítězil. Na stříbrné pozici dojel Ondřej Zavadil, třetí pak Dušan Jenčke.

Promotér seriálu Zavadil Sped Cup Rýmařov byl se druhým dílem navýsost spokojený. „Chci poděkovat všem,co nám pomáhali při přípravě a průběhu vlastního závodu. Dík samozřejmě patří i našim věrným divákům, kteří se přišli podívat," uvedl Jan Dohnal a ještě dodal: „Dokonce si na nás udělal čas pan poslanec Velebný, který předával ceny nejlepším jezdcům. Za to mu chci taky moc poděkovat."

Další podnik seriálu Zavadil Sped Cup Rýmařov 2015 se jede v sobotu 27. června.

Divize D.1.
1. Dominik Křistek (Škoda Felicia, Šumvald)
2. Drahomír Zavadil (Škoda Felicia, Červenka)
3. František Zachara (Daihatsu, Horní Město)

Divize D.2.
1. Stanislav Salek (VW Golf, Rýmařov)
2. Filip Horáček (Seat Ibiza, Stará Ves)
3. Martin Harasim (Seat Ibiza, Štěpánkovice)

Divize D.3. speciál
1. Alfred Heinisch (Škoda Felicia, Rýmařov)
2. Ondřej Zavadil (Ford Fiesta, Červenka)
3. Dušan Jenčke (Škoda Felicia, Raškov)