Jako každý rok se návštěvníci mohou těšit na spoustu zajímavých akcí veřejné závody, karnevaly, zabíjačky na sněhu…

Annaberský lyžáček

I letos mohou děti od pěti do dvanácti let celou sezonu docházet do Annaberského lyžáčku. Ten se koná šest po sobě jdoucích nedělí už od 4. ledna do 15. února. Výuka lyžování bude probíhat od devíti do čtrnácti hodin součástí je polední pauza na jídlo a různé hry.

Děti bude svážet autobus na trase: Horní Benešov 8.15 Bruntál 8.30 Andělská Hora (8.45). Zpět: Andělská Hora 14.30 Bruntál 14.45 Horní Benešov (15.00). Na závěr si děti poměří síly na závodech.

Pravidelné večerní lyžování se bude konat v pátek a v sobotu. Z vrcholové stanice vleku je možné vyrazit za dobrých sněhových podmínek na běžky.

Annaberg je po rekonstrukci

Středisko Annaberg prošlo před třemi lety velkou rekonstrukcí a cílí na rodiny s dětmi. Malí lyžaři používají vlek až do osmi let zdarma a první obloučky se mohou učit na sjezdovce se 40 metrů dlouhým pojízdným „kobercem". Nechybí ani svah určený pro dětské sáňky a boby. Milovníci rychlé jízdy si mohou svůj čas změřit na slalomové trati.

Středisko obsluhuje dvoukotvý 750 m dlouhý vlek, který vyváží lyžaře na tři osmisetmetrové sjezdovky. Za dobrých sněhových podmínek je na jedné z nich otevřený snowpark. „Nechybí jednodušší boxy ani dvanáctimetrový rail pro zkušené," dodává Petr Drápala

Ski Annaberg a SK AnnabergSki Annaberg a občanské sdružení SK Annaberg působí již deset let na svazích v Andělské Hoře a v Suché Rudné, kde provozují dvě lyžařská střediska. Ski Annaberg dále pořádá různé akce, soutěže nebo závody pro děti i dospělé.

Jsou to například: Večerní paralelní slalom pro děti a dospělé, Maškarní slalom masek se soutěžemi pro děti i dospělé, Jesenický pohár seriál závodu pro děti, lyžařskou přípravku pro předžáky, závody a programy pro různé firmy, lyžařské kurzy a školy. Konají se tu i závody seriálu Madeja cup pro nejmenší závodníky a mnoho dalších akcí.

Více informací, fotek, galerií z akcí na www.annaberg.cz.

-mib-