Pátý celek oblastního basketbalového přeboru krnovský BK jel do Ostravy na půdu svého souseda v tabulce, šestého celku Poski, s úmyslem zvítězit. Bohužel body si nakonec Krnováci nepřipsali, i když po tři čtvrtiny to vypadalo jinak.

Utkání začali se základní sestavou Martin Opršal, Velčovský, Janovský, Krištof a Cikánek. Tato pětice zvládla úvod ve velkém stylu. Během prvních pěti minut protivníka doslova válcovali. Lehce se dostávali ke střelbě a zakončovali, hlavně Cikánek, Janovský a Opršal. Dostali se až do vedení 13:3. A mohlo být ještě lépe, ale domácí si vzali oddechový čas. Po něm změnili systém bránění. Zónová obrana začala dělat Krnovským značné problémy.

Bylo to zapříčiněno hlavně faktem, že se hosté špatně pohybovali a nebyli schopni dostat se pod koš. Naopak soupeř zachytil několik špatných krnovských přihrávek, zakončoval rychlé brejky a tím se dostal do hry. Tlak soupeře v poslední minutě první čtvrtiny naštěstí krnovští hráči ubránili a Václav Janovský s Martinem Opršalem dali dvě trojky.

Začátek druhé části však Krnovákům vůbec nevyšel. Zbytečné ztráty míčů a lehké koše Ostravy znamenaly vyrovnání stavu na 21:21. „Museli jsme na tenhle nepříznivý vývoj reagovat. Vzali jsme si oddechový čas a vystřídali. Bohužel už byl mimo hru rozehrávač Svěchota s poraněným kotníkem. Na jeho místě musel zaskočit Velčovský. Naše hra se pak ale uklidnila, zlepšil se pohyb i střelba,“ uvedl hrající trenér Václav Janovský. Bohužel i nadále ztráceli hosté množství balónů a tím udržovali protivníka ve hře.

Ještě v pětatřicáté minutě bylo skóre vyrovnané. Jenomže potom se začaly kupit osobní chyby a hráči jeden po druhém opouštěli palubovku. Postupně vypadli ze hry Krištof, Opršal a po něm Velčovský. Když si přičteme zraněného Svěchotu, zbyli na krnovské straně jen čtyři hráči. Zkušený celek Poski Ostrava toho dokázal využít a zvítězil 69:61.

„Opět jedna z naprosto zbytečných proher, kdy jsme „dojeli“ na vlastní chyby a také na to, že na zápasy jezdí malý počet hráčů. I když jsme totiž přijeli v osmi, zápas jsme dohrávali jen o čtyřech. A právě v závěru nám někdo střídající hodně chyběl,“ zlobil se kouč Janovský a dodal: „Domácím jsme výhru položili na zlatém tácku svými naprosto nepochopitelnými ztrátami přihrávek, za které by se mohli stydět i žáci. Je to škoda, protože jsme předváděli celkem pohledný basket, na který se dalo koukat.“ Poski Ostrava tak přeskočili Krnov, dostal se na pátou příčku, Krnovští jsou zatím šestí. Oba celky nasbíraly shodně sedmnáct bodů.

Poski Ostrava - BK Krnov 69:61 (14:21, 32:41, 49:51)
Sestava:
Cikánek Ondřej 20b., Janovský Václav 19b.,
Opršal Martin 11b., Křištof Adam 6b., Stanovský Marcel 2b., Koudelka Michal 2b., Velčovský Jan 1b., Svěchota Dominik 0b.

Basketbal

Basketbal