„Výkony byly poznamenány vyšší nemocností, která je u plavců v tomto období častá,“ vysvětlil Mrůzek. Za nejvýraznější úspěch oddílu TJ Krnov na turnaji považuje zejména výkon Jana Křemena, teprve 17 letého studenta krnovského gymnázia, jenž postoupil do A-finále s nejlepším časem na 200 m znak.

„Podařil se mu husarský kousek. V samotném finále doplaval na 6. místě, což pro něj bylo patrně zklamání, ale výsledek to nebyl vůbec špatný. Jeho čas teprve přijde. Honza byl výborný i v dalších disciplínách, v podstatě co start, to osobní rekord,“ chválil Mrůzek mladého plavce. Křemen se zaskvěl i na stometrové trati volným způsobem, kde v B - Finále zaplaval čas 0:54,19, čímž si vylepšil osobní rekord o zhruba 1,5 sekundy.

„Tímto výkonem se již zařadil za českou sprinterskou špičku, která s výjimkou Martina Vernera plave na 50ti metrových bazénech časy kolem 53 sekund. Z českých dorostenců byl nejrychlejší,“ vysvětlil.

Nejlepšího umístění z krnovských závodníků v Pardubicích dosáhl již tradičně Libor Smolka. Na tratích 800 a 1 500 m zaplaval dvě pátá místa. „Jeho výkony byly poznamenány asi týdenním tréninkovým výpadkem těsně před mistrovstvím. Přesto dokázal v osobních rekordech doplavávat ihned za českou vytrvaleckou špičkou,“ vysvětlil Mrůzek.

„Jsou to pro něj pěkná umístění, neboť jeho základní sprinterské dovednosti nejsou ještě zdaleka na optimální úrovni,“ dodal na adresu spíše dálkového plavce. Smolkův výkonnostní růst je podle slov trenéra Mrůzka stálý a lze jej přičíst zejména zařazením do tréninkové skupiny v Brně u trenéra Tobiáše, kde coby sparingpartner plave s olympioniky Rostislavem Vítkem či Martinem Vernerem.

„Jeho zásadní průnik mezi evropskou a světovou špičku se bude odvíjet od lepších časů na tratích od 200 metrů nahoru, přičemž jako plavec na otevřených vodách těží na tratích 5, 10 a 15 km zejména z mimořádné schopnosti po dlouhou dobu udržet vysoké tempo při kvalitní technické stránce plaveckého projevu,“ dodal. „Zbývající část našich plavců byla zdecimována virovými onemocněními a výsledky tomu odpovídaly,“ uvedl k výkonům Hany Křemenové a Tomana.

Pochválil naopak vzepětí mužů ve štafetě 4 x 100 m volným způsobem, kde Krnov obsadil 8. místo, což je v rámci konkurence velkých měst úspěch. „Aspirace krnovské štafety do budoucna je značná a nedojde- li k personálnímu výpadku, je přáním nás všech, aby přivezli za rok či dva za štafetový závod medaili z mistrovství ČR dospělých,“ řekl.