Úspěšný jezdec do vrchu začínal v Bruntále na motokárách. V šestnácti letech je čtvrtý v průběžné klasifikaci KW Berg Trophy třídy S-2000 mezi muži a celkově první mezi juniory.

Na závodech do vrchu serie KW Berg Trophy, které se uskutečnily o třetím srpnovém víkendu ve Vrbně, mohli diváci za volantem soutěžního Renaultu Clio vidět i jeden z největších talentů motoristického sportu z kraje pod Pradědem.

Teprve šestnáctiletý Lukáš Janík z Mikulovic, který startuje v seriálu Mistrovství Střední Evropy v závodech do vrchu svou první sezonu, se v tříkilometrovém klání nejlepších jezdců vůbec neztratil a za dvě sedmá místa si ve třídě S-2000 připsal cenných osm bodů. Po šestnácti odjetých závodech mu překvapivě patří čtvrtá příčka mezi takřka čtyřicítkou ostřílených jezdců této výkonnostní kategorie. Mezi juniory startujícími v šampionátu dokonce vede.

Své soupeře nejvíce šokoval v Náměšti nad Oslavou, kde dokonce jeden ze závodů vyhrál. Své první zkušenosti za volantem přitom získával na autodromu v Bruntále za volantem motokáry.

Hned svými prvními časy natolik zaujal, že jej firma Motokáry Bruntál vzala pod svá ochranná křídla a umožnila mu na motokáře startovat v šampionátu HC ČR.

V průběhu loňského ročníku dokázal vyhrát několik závodů na tratích u nás doma i v zahraničí a celkově se umístil na třetím místě. Jeho talentu si povšiml i reprezentant ČR v závodech do vrchu Martin Šípek a nabídl mu možnost startovat v seriálu závodů do vrchu KW-Berg Trophy za volantem zapůjčeného Renaultu Clio 2.0 16V o výkonu přes 200 koní. Zde letos Lukáš dokazuje, že si s koňmi pod kapotou opravdu rozumí.
„Chtěl bych poděkovat všem sponzorům, bez jejichž pomoci bych nemohl usednout za volant a poznat skvělou atmosféru závodů. “ uvádí skromně Lukáš na adresu firem z bruntálského a jesenického okresu, které jej podporují.

Tajně přitom doufá, že jednou bude stejně úspěšný jako jeho velké vzory ze stáje BP Autosport Bruntál Martin Šípek a Vladimír Vitver. Na této cestě jej však čeká ještě hodně poctivé práce, trpělivosti a pevné vůle, která k závodění neodmyslitelně patří.

TOMÁŠ MARNÝ