Závodům předcházelo několik dnů s vydatným deštěm, a tak se dalo tušit, že i když organizátor udělal pro přípravu trati vše, co bylo v jeho silách, budou některé úseky pro jezdce hodně problematické. Déšť se naštěstí v den konání závodů Písecké zmoli vyhnul, v průběhu dne se objevila i modrá obloha s podzimním sluncem, přesto si jezdci i diváci užili celkem chladného počasí se studeným větrem.

Nejnižší úseky tratě se skutečně podobaly bahennímu brouzdališti, ale i ve vyšších místech byla trať blátivá a velmi náročná s hlubokými kolejemi v písku. Pořadatel se během dne několikrát snažil trať upravovat, problémy měly nejen kategorie MX 50 aMX 65, ale na mnohých místech měli co dělat i starší a zdatnější jezdci. V průběhu závodu nebyla nouze o na první pohled děsivé pády, naštěstí se vše obešlo bez vážnějších zranění.

S obtížností tratě se v kategorii MX 65 nejlépe vypořádal Lubomír Huňka z Bruntálu, který byl v trénincích nejrychlejší a neměl s tratí problém. V první rozjížďce odstartoval jako druhý a pronásledoval vedoucího Repčáka ze Slovenska, kterého se snažil předjet hned v 1.kole. Při předjíždění ve skoku do rokliny však nezvolil optimální stopu a doslova se zapíchl do hlubolého písku a přeletěl přes řidítka. Než se otřesený vzpamatoval a posbíral, vyjížděl na stíhací jízdu jako poslední. S velkým nasazením se mu podařilo ještě dojet na 4. místě. Ve druhé rozjížďce nenechal nic náhodě, vyrazil po startu první a zvítězil s odstupem před domácím Křivou a Repčákem (SK).

Celkové výsledky: 1 Repčák (SK), 2. Křiva, 3. Huňka (všichni KTM).