Tentokrát se zúčastnil závodu v Olešnici, kde se jel Pohár MX Vysočina cup. Ten se jel v sobotu 1. září za účasti mladých závodníků z Čech, Moravy i Slovenska v nabitých objemových třídách pro juniory. Celou noc před závody intenzivně pršelo, a tak byla trať ráno hodně promáčená. Přesto se pořadatelé nebáli připravit náročnou trať. Jejich úsilí se nakonec vyplatilo.

Již v tréninkových jízdách se bláto s optimální stopy vyhrabalo, trať postupně pod vlivem slunečních paprsků vysychala a povrch pro vlastní závodění byl idální. Lubomír Huňka hned na startu první rozjížďky nezaváhal a šel do čela. V průběhu celého závodu ukazoval všem svým protivníkům záda a suverénně vedl. Nedávný zdravotní výpadek nebyl na jeho jízdě vůbec znát a Lubomír s poměrně velkým náskokem rozjížďku vyhrál a připravil si tak výbornou výchozí pozici pro celkové pořadí závodu.

Také v druhé jízdě neponechal nic náhodě. Startovní manévr znovu zvládl mistrovsky a okamžitě se začal zbytku početného jezdeckého pole vzdalovat. Jistou, ale dostatečně rychlou a agresivní jízdou si dokázal první místo znovu udržet až do cíle, což pro něj znamenalo první místo v celkovém pořadí víkendového závodu. Průběh celého závodního dne byl velice plynulý a měl patřičný spád bez jakýchkoliv problémů. Výjimkou byla rozjížďka kategorie MX GP, kde došlo k vážnějšímu zranění jednoho ze závodníků.