Vynikajícího výsledku dosáhl bruntálský motokrosař Lubomír Huňka junior v Městečku Trnávka. Talentovaný motokrosař utrpěl před několika týdny vážnou zlomeninu ruky a nezúčastnil se několika závodů v hlavní sezoně. Huňka nemohl kvůli úrazu ani trénovat, přesto se o víkendu opět vrátil do bojů o přední příčky.

I přes výpadek v tréninku se dokázal prosadit na závodech Přeboru Střediska motocyklového sportu Pardubice v Městečku Trnávka. Tradičně osedlal svoji KTM ve třídě do 65 ccm. Ani po přestávce mu jízda na pětašedesátikilogramové mašině, jejíž výkon přesahuje 20 koní, nevypadla z ruky. Huňkovi vyšly již tréninkové jízdy, kdy za silného deště nenašel na trati přemožitele.V den závodu svítilo sluníčko, ale trať byla stejně podmáčená a hodně kluzká.

Bruntálského jezdce potkala v kvalifikaci velmi nepříjemná událost. Její velkou část odjel s defektem a do první rozjížďky závodu nastupoval až ze třetího místa. Po startu první rozjížďky byl Huňka dlouho třetí a oba vedoucí závodníci mu dost poodjeli. Zlom však nastal ke konci rozjížďky, kdy vedoucí Vondrášek upadl a unavený Luboš jej předjel. V rozjížďce zvítězil Svědík před Huňkou a Vondráškem. Tito tři jezdci ujeli zbytku startovního pole.

Do druhé rozjížďky nastupoval Lubomír Huňka s cílem udržet přední pozice i přes svůj handicap v podobě bolesti ruky. Po startu šel do vedení a po několik kol byl na prvním místě. Postupně se přibližoval Svědík, který jej nakonec předjel. Za nimi se držel Vondrášek, vedoucí jezdec celkového pořadí, který zvítězil v posledních třech závodech při absenci Huňky. První Vondrášek se dotáhl na Huňku a spolu nasadili vysoké tempo a dojeli Svědíka, a dokonce jej předjeli.

Čtyři kola před koncem rozjížďky šel do vedení Vondrášek a vypadalo to na jeho jasné vítězství. Při signalizaci posledních dvou okruhů „za to vzal“ nadějný motokrosař z Bruntálu. Vondráška stíhací jízdou dojel. Předjížděcí manévr Lubomírovi také vyšel. Do cíle si udržel slušný náskok a s přehledem porazil všechny soupeře. Vítězství v druhé rozjížďce mu zajistilo také absolutní vítězství v závodu.