Dalšího závodu Přeborů Moravy v motokrosu se zúčastnil nadějný bruntálský jezdec Lubomír Huňka. Dosud vedoucí jezdec šampionátu zavítal tentokrát na trať, na které se při loňských závodech zranil.

Na velmi těžké a fyzicky náročné trati zajížděl od počátku nejrychlejší časy a zdálo se, že je loňská minela zapomenuta. V samotném závěru tréninku ale Lubomír po výjezdu z rokle a dlouhém skoku opět zakusil bolest pádu. Jeho strojKTM65 naletěl předním kolem do kamene a jezdec se poroučel k zemi. Naštěstí se mu nic vážného nestalo.

Mnohem větší smůlu měl Hurta, který v první rozjížďce na stejném místě rovněž upadl a byl natolik otřesen, že nemohl v závodě pokračovat. Po startu první rozjížďky se dopředu vecpal Zmeškal před Geryka a Huňku, hned za nimi následovali rychlí jezdci ze Slovenska. Huňka se rychle dostal na druhé místo, po dopoledním pádu však nejel tak ostře a nesnažil se útočit na první místo Zmeškala, spíše si hlídal svůj post. Za ním se však pořadí několikrát dramaticky měnilo, aby z toho nakonec profitoval Slovák Antalič. Ve druhé jízdě byla situace ještě zajímavější. Opět vedl Zmeškal a Huňka se propadl na páté místo. Po skvělé jízdě se dostal na druhou příčku, vzápětí jej však předjel Geryk a Huňka skončil třetí. Celkově skončil o víkendu druhý.