Překrásné slunečné počasí a klasická písčitá trať s mnoha dlouhými skoky a náročnými tobogány přivítaly všechny závodníky s otevřenou náručí. V nabité konkurenci celé moravské špičky nechyběli tentokrát také jezdci ze Slovenska. Pětice závodníků ze země našich východních sousedů byla vítaným zpestřením startovního pole, navíc se všichni ukázali velmi srdnatými bojovníky a tři z nich se dokonce prosadili mezi pět nejlepších závodníků víkendu.

Po předchozích patáliích s technikou přijel tentokrát Lubomír Huňka velmi dobře přpraven a odpovídajícím způsobem nahecovaný do závodění. Už v tréninkových jízdách patřil k nejrychlejším. Start první rozjížďky mu vyšel přesně podle představ. Díky ideální reakci šel do čela a neohroženě svou pozici uhájil také v první zatáčce. Lubomír udával vysoké tempo a bezchybnou jízdou pomalu navyšoval svůj náskok před smečkou pronásledovatelů. Jeho vražednému tempu stačil z celého startovního pole pouze mladý Slovák Antalič, který však v závěru závodu polevil, nicméně dojel za vítězným Huňkou bezpečně druhý.

Druhá jízda startovala za velikého vedra, které spíše připomínalo tropické podnebí. Huňka odjel do první zatáčky na čtvrté pozici, ovšem během několika zatáček se odvážnou jízdou propracoval na první pozici. Za ním jel opět Antalovič a také Zmeškal, se kterým svedl krásný souboj minule ve Vranově. Zmeškal se dostal před slovenského závodníka a zle dotíral také na Huňku. Ten ale tlaku odolal a bezchybnou jízdou si dojel pro vítězství. Díky dvěma vítězstvím se stal celkovým vítězem prvního podniku mistrovství. Pořadí. 1. Huňka, 2. Antalovič (SK), 3. Geryk, 4. Kostelanský (SK), 5. Poláš (SK). Další závod Přeboru Moravy se jede zítra v Petrovicích u Karviné.