V sobotu uspěl v úvodním podniku TOP TV Cupu 2007, který se jel v Opatově u Svitav, kde za krásného počasí a na velmi dobře připravené trati zvítězil v obou rozjížďkách systémem start – cíl ve třídě 65 ccm. Pořadatelé pravidelně trať kropili, a tak se tolik neprášilo, ba naopak místy to velmi klouzalo. S nástrahami tratě se nejlépe vypořádal právě bruntálský jezdec a vybojoval tak premiérové vítězství v tomto poháru.

Výsledky: 1. L. Huňka z Bruntálu, 2. J. Vondrášek z Nymburku, 3. P. Bernát z Mladé Boleslavi (všichni na strojích KTM).

Večer se pak závodnický klan rodiny Huňků přemístil do Ostrova u Lanškrouna, kde se jel v neděli druhý závod Východočeského poháru. Zde na písčitohlinité trati měl Luboš velkou smůlu, když v první rozjížďce zůstal zaklíněný ve startovním zařízení a než vydoloval motorku s pomocí startéra ven, bylo celé startovní pole pryč. Nevzdal to a nasadil ke stíhací jízdě, když předjížděl jednoho soupeře za druhým a postupně se probíjel vpřed. V posledním kole již dokonce útočil na druhého Svědíka, ale v ostré vracečce upadl v hluboké koleji. Naštěstí stále držel vymáčklou spojku a stroj mu nezhasl. Po zvednutí své KTM ještě dojel na 4. místě.

Výsledky čela 1. rozjížďky: 1. Chvojka, 2. Svědík (Kawasaki), 3. Bernát, 4. Huňka.

Ve druhé rozjížďce již neudělal žádnou chybu a jak bývá většinou zvykem, opět vynikajícím startem se ujal vedení a během celého závodu si bezpečně držel vedoucí pozici, když se vyvaroval možných chyb. Postupně spolehlivou jízdou navyšoval svůj náskok a již před sebe nikoho nepustil. Připsal si tak dílčí vítězství v závodě. V celkovém pořadí obou rozjížděk tak obsadil dobré druhé místo za spolehlivě jedoucím Chvojkou.

Výsledky 2. rozjížďky: 1. Huňka, 2. Bernát, 3. Chvojka, 4. Svědík. Celkově: 1. Chvojka, 2. Huňka, 3. Bernát (všichni KTM).