Výbornou formu závodník týmu Strnadel motorsport předváděl po celou sezónu, po dvou vítězstvích měl už před posledním závodem téměř jistý zisk titulu. Vše tak bylo v jeho rukou. Konstantní výkony slavily úspěch v celkovém zúčtování, tím se Lukáš mohl pyšnit na rozdíl od ostatním jezdců. Jinak byla kategorie, co se týká startovní listiny velmi nabitá a od jiných tříd zde rozhodovaly detaily.

Kromě závodů mistrovství České republiky Lukáš Obručník startoval i na mezinárodní scéně, a to celkem sedmkrát. Součástí jeho letošní sezóny byly prestižní závody WSK, Mistrovství Evropy a také Mistrovství světa.

Tomáš Petreček točí film
Opavský extrémní sportovec Tomáš Petreček točí film! Pomůžete mu?

Je hrdým reprezentantem a závody v zahraničí ho posouvají dopředu. Bohužel pro něho ale nehraje časová a finanční náročnost tohoto sportu, kde je velmi obtížné získat potenciální sponzory. Lukáš se svou rodinou tak musí hodně přizpůsobovat harmonogram jejich možnostem. Je tak otázkou, jaký rozpočet se mu podaří získat pro příští rok a v kolika závodech bude moct startovat.

Co je ale jisté už nyní, tak přes zimu, kdy se nezávodí, bude Lukáš Obručník i nadále pracovat na své fyzické připravenosti pod dohledem Jany Pipové a Davida Guzana z Crossfit Rýmařov. Mladý závodník si je vědom toho, že další kategorie bude fyzicky náročnější a při přechodu do ní nechce nic podcenit.

O tom, že se mu to podaří není pochyb. Lukáš je velmi pokorný a cílevědomý závodník, z titulu mistra ČR je samozřejmě nadšený, ale jeho myšlenky jdou dále a už nyní vyhlíží další sezónu.