Žďár nad Sázavou hostil o víkendu vrcholnou akci, Mistrovství České republiky v moderní gymnastice starších kadetek. Na Vysočinu se sjely ty nejlepší závodnice ze všech koutů naší země. Právo startovat na republikovém šampionátu si vybojovala také dvě bruntálská děvčata, Tereza Palupčíková s Barborou Smékalovou.

Obě moderní gymnastky SVČ Bruntál excelovaly už na Přeborech severomoravské oblasti, kde obsadily první dvě místa, teď je však čekal oříšek daleko tvrdší. I když už se jedná o zkušené závodnice, které za sebou pár mistrovství ČR mají, v takto těžké konkurenci je vždy těžké obstát. „Bylo cítit veliké napětí a nervozita. Přece jen to je obrovsky prestižní akce, ale holky se s tím popraly statečně," povídala trenérka Hana Smékalová.

V konkurenci devětatřiceti moderních gymnastek se nejdříve soutěžilo v jednotlivých disciplínách. Barbora Smékalová ukázala svou třídu hlavně v sestavě se švihadlem, kde vybojovala stříbrnou medaili. Její oddílová kolegyně Tereza Palupčíková zase zářila při sestavě s obručí a byl z toho bronzový kov. Postupně se bruntálské moderní gymnastky prokousaly až mezi šestnáct nejlepších závodnic, které poměřily síly ve finálovém kole. Smékalová tam postoupila z pátého, Palupčíková pak z osmého místa.

Ve finále už každá gymnastka cvičila s libovolným náčiním. „Nervozita byla velká a holky se sice nevyvarovaly chyb, ale i tak předvedly výborné výkony," chválila své svěřenkyně trenérka Hana Smékalová. Obě si ve finálovém boji polepšily. Barbora Smékalová skončila jen těsně pod stupni vítězů na čtvrté pozici, Tereza Palupčíková jen o jedinou příčku za ní pátá. „Děvčata svou roli zvládla. Jak medaile z jednotlivých sestav, tak i celkové umístění ve víceboji je vynikající úspěch," usmívala se Hana Smékalová.

Velice spokojená s vystoupením bruntálských moderních gymnastek byla také „šéfka" celého oddílu Lenka Orságová. „Skvělý výsledek pro naše závodnice i pro celý náš oddíl," radovala se Orságová a pokračovala: „Patří jim veliká gratulace. Ta samozřejmě patří i jejich trenérce Hance Smékalové, která je provází celou sezonou. Ona pomohla holkám zvládnout to napětí z velké soutěže, také jí patří velký dík. A samozřejmě všem, kteří drželi palce a kteří nás podporují," poděkovala Lenka Orságová.

Další velkou akcí, na které se představí moderní gymnastky z Bruntálu, bude opět mistrovství republiky, tentokrát v kategorii mladších nadějí. To se uskuteční 28. května. Právo účasti si vybojovaly také dvě závodnice, Marie Nedopilková a Barbora Nečasová, které by chtěly přinejmenším navázat na úspěchy starších kolegyň.