PĚT MEDAILÍ Z PŘEROVSKÉ STUHY

V sobotu se na Přerovskou stuhu sjelo hned sto dvacet tři gymnastek z devatenácti oddílů České republiky, Polska, Německa a Slovenska. „Hlavně závodnice z Polska a Slovenska podávaly vynikající výkony. Naše holky měly tentokrát opravdu velice silnou konkurenci. O to víc těší jejich výborné výsledky," povídala trenérka Hana Smékalová.

O sbírku cenných kovů se tentokrát postaraly nejstarší bruntálské závodnice Tereza Palupčíková s Barborou Smékalovou. Ty společně vybojovaly hned pět medailí. Tereza Palupčíková získala za sestavy se švihadlem a obručí druhé místo a celkově pak svou kategorii vyhrála.

Barbora Smékalová brala zlato za sestavu se švihadlem a celkově pak skončila na bronzovém stupínku. „Bára s Terkou se už v sestavách našly, a i když je stále co vylepšovat, podávají v posledních závodech výborné výkony. I v tomto závodě se jim dařilo a v konečném hodnocení se obě postavily na stupně vítězů," usmívala se Hana Smékalová.

Ani ostatní, mladší moderní gymnastky SVČ Bruntál se v Přerově neztratily. Zuzaně Nábelkové, Julii Lukešové a Alexandře Gomolové se podařilo vklínit mezi zahraniční konkurenci, ale mezi českými závodnicemi byly na předních příčkách.

Nejtěžší konkurenci zažily Marie Nedopilková s Barborou Nečasovou v kategorii mladších nadějí. „Sešlo se tady celkem třiatřicet holek, což je veliké číslo. Taky proto šesté a šestnácté místo je vynikající úspěch," říkala bruntálská trenérka. Nutno dodat, že Marie Nedopilková zvítězila v sestavě s obručí.

Nejméně se zadařilo Anetě Ambrozyové a Daniele Kořínkové. „Sestava s míčem jim moc nevyšla, ale na závodech ji předváděly poprvé. Musíme na tom ještě zapracovat," uvedla Smékalová.

PŘEROVSKÁ STUŽKA A DVA BRONZY

Hned v neděli závody na Hané pokračovaly Přerovskou stužkou. Na ní se představila Marie Orségová, která v sobotu působila v roli trenérky, a Tereza Rozprýmová.

Volný program vystřídal program kombinovaný a u toho bruntálské moderní gymnastky, které soutěžily v nejmladší (Rozprýmová) a nejstarší (Orságová) kategorii, nemohly chybět. Obě zabojovaly a shodně přivezly domů bronzovou medaili. „V závodě se jim dařilo. I přes drobné chybičky obě zabojovaly a byly z toho dva bronzy," radovala se trenérka Hana Smékalová.

Tereza Rozprýmová (vlevo) a Marie Orságová vybojovaly bronzové medaile.

Tereza Rozprýmová (vlevo) a Marie Orságová vybojovaly bronzové medaile. Foto: Hana Smékalová

Výsledky a medaile z Přerova

Přerovská stuha
Zuzana Nábělková 5. místo
Julie Lukešová 5. místo
Alexandra Gomolová 7. místo
Marie Nedopilková 6. místo (1. místo sestava s obručí)
Barbora Nečasová 16. místo
Aneta Ambrozyová 16. místo
Daniela Kořínková 19. místo
Tereza Palupčíková 1. místo (2. místo sestava se švihadlem a obručí)
Barbora Smékalová 3. místo (1. místo sestava se švihadlem)

Přerovská stužka
Tereza Rozprýmová 3. místo
Marie Orságová 3. místo