Krnov má za sebou sezónu hrůzy, ve druhé lize jen dvakrát vyhrál…

Bylo to zapříčiněno hlavně tím, že nám odešel Kuba Blažek, čímž jsme ztratili nejen třicet bodů každý zápas, ale i doskoky na obou stranách. Moc toho neodehrál ani Michal Čarnecký. Když si to dáte dohromady, tak to je padesát bodů. Nevyšel nám navíc začátek sezóny a pak už se do toho těžko dostávalo. Navíc nám pak odešel Dominik Jánoš do Opavy 2010, což byla také velká ztráta. Následně jsme to doplňovali kluky z Opavy, kteří skončili v Karviné, přišli Kopf a Žídek. Sice jsme v závěru některé zápasy prohráli jen o pár bodů, ale mužstvo už bylo strašně dole..

Přitom to není zase tak dávno, co Krnov druhou ligu vyhrál…

Ano, samozřejmě, ale tehdy jsme v kádru měli tři prvoligové hráče a zbyl nám z nich jen Petr Strnisko. Body Blažka a Čarneckého momentálně bohužel nikdo není schopen nahradit.

Spadli jste do oblastní ligy, bude cílem klubu okamžitý návrat do třetí nejvyšší soutěže?

Nejspíše nebude. Chceme teď hlavně stabilizovat kádr a dát šanci mladým klukům, aby se vyhráli.

Vidíte v juniorce někoho, kdo by se mohl porvat o šanci v áčku?

V juniorce moc hráčů nemáme, protože většinou kluci chodí studovat na vysokou a pak mají problém to všechno časově skloubit. Je tam Dan Choma, ale ten chce jít studovat do Prahy, ještě nevíme, zda se na školu dostane. Jinak v juniorce nikoho výraznějšího nevidím.

Po hráčích se tedy budete poohlížet jinde?

Z ekonomických důvodů určitě kádr nebudeme doplňovat hráči odjinud, nemůžeme si to dovolit. Nejsme Karviná, která dokáže hráče dobře platit. Byl to i důvod odchodu Kuby Blažka, protože ve Valašském Meziříčí má lepší peníze. Nemáme žádného velkého sponzora, takže mužstvo musíme skládat z vlastních zdrojů.

S Opavou nějakým způsobem nespolupracujete? Ta produkuje velké množství hráčů…

Mají áčko v nejvyšší soutěži, béčko ve druhé lize a teď je tam ještě Basket Opava 2010, kam chodí kluci, kteří se v BK Opava neprosadí. Zase se dostáváme k penězům, nemůžeme pěti hráčům nabídnout finanční prostředky.

Jak to momentálně v Krnově vypadá s mládeží?

Hlavním problémem je nedostatek trenérů, budeme mít nejspíše jen tři mládežnická družstva juniory, kadety a žáky. Vždycky jsme měli pět mužstev, ale nemáme lidi, kteří by je trénovali. Jsme tady čtyři trenéři, z toho já jsem v invalidním důchodu, Zdeněk Čarnecký už je taky v důchodu, paní Kopecká dělá přípravku a Petr Opršal. Ostatní, kteří by chtěli trénovat, z různých důvodů nemohou. Jeden trenér se třeba stará o dvě družstva, víc už toho bohužel nezvládneme. Celkově v basketbalu ubývá družstev. V juniorech třeba jezdíme až do Kyjova, Břeclavi a podobně, takže už se nejedná jenom o místní přebor, kdy jsme jezdili do Bruntálu, nebo Ostravy. Jsme rádi, když je v soutěži deset celků.

Jak vidíte budoucnost krnovského basketbalu?

Docílili jsme loni poměrně slušných výsledků v juniorech, kteří skončili třetí, dobře si vedli i kadeti, ti byli třetí. Nějací hráči pro muže tam tedy budou. Jak už jsem ale říkal, problémem je to, že kluci chodí do Prahy, nebo do Brna na vysoké školy. Když jsou v Olomouci nebo v Ostravě, tak se to ještě dá stíhat, ale pokud jsou v Praze, tak maximálně občas stíhají domácí zápasy, ven nejezdí. Potřebovali bychom v Krnově vysokou školu.

CHALUPA TOMÁŠ