V Uherském Brodě se přestavily Sára Macková (2002), Anna Nádeníčková (2003), Romana Seidlerová (2003), Zuzana Vilímovská (2004), Markéta Lengsfeldová (2005) a Kristýna Václavíková (2006). Šestičlennou skupinu děvčat ještě doplnili chlapci ročníku 2005 Miroslav Trpka a Michael Dendis.

Na závodech v uherskobrodském bazénu startovali nejen plavci z ČR, ale i ze Slovenska. Bruntálští plavci o sobě dali výrazně vědět hned na úvodních plaveckých distancích, kde sbírali přední umístění. Výsledkem skvělých výkonů byl zisk jedenácti medailí a skvělá týmová umístění.

O nejlepší výkony se postarali tradičně Miroslav Trpka, Michael Dendis a Kristýna Václavíková. Trpka doplaval vítězně na padesátimetrových tratích volný způsob, motýlek a znak. Výtečné vystoupení doplnil druhým místem na 100 metrů polohový závod.

Michael Dendis zvítězil v závodech na 50 metrů prsa a 100 metrů polohový závod. Druhou příčku bral nadějný bruntálský plavec na 50 metrů motýlek a třetí na 50 metrů volný způsob. Výborně si vedla také Kristýna Václavíková, která se stala vítězkou na 50 metrů prsa, na 100 metrů polohový závod dohmátla celkově druhá a na trati 50 metrů znak vybojovala třetí příčku.

Pořadatelé vyhlašovali i celkové umístění týmů i pořadí oddílů. I tam se bruntálští zástupci prosadili. Chlapci Slavoje obsadili 3. místo a společně s děvčaty se Plavecký klub Slavoj Bruntál umístil na výborném druhém místě.