Krnovští zápasníci o uplynulém víkendu bojovali na pražských žíněnkách na silně obsazeném mezinárodním turnaji Prague Wrestling Open. Za tímto názvem se skrýval 8. ročník Turnaje talentované mládeže a také 4. kolo Mistrovství České republiky družstev žáků.

Na tento prestižní turnaj přijely mládežnické reprezentace z Běloruska, Dánska, Německa, Litvy, Maďarska, Slovenska a samozřejmě také domácí, čeští zápasníci. K vidění byly vyrovnaná a tvrdá utkání v kategorii kadetů, žáků, mladších žáků a přípravky A.

Z krnovských zápasníků si nejlépe vedl v kategorii přípravky A Tomáš Michalec, který vybojoval jako jediný z krnovské výpravy zlatou medaili. Ve finálovém boji porazil svého oddílového kolegu z Lokomotivy Krnov Viktora Sůru. „Aby ale Viktor dosáhl na stříbrnou medaili, musel nejprve porazit tři své zahraniční soupeře," vyzdvihl také výkon stříbrného medailisty trenér Marcel Morbitzer.

V kategorii mladších žáků se ve velmi dobrém světle představil Adam Vlach. Ten ve váhové kategorii do třiceti devíti kilogramů vybojoval stříbrnou medaili. Ve vyšší hmotnosti, tedy do třiačtyřiceti kil skončil na čtvrtém místě Matyáš Gerža, když v boji o medaili podlehl v těžkém utkání německému zápasníkovi.

V kategorii žáků skončil také na čtvrté pozici Radek Šifalda. „V zápase o bronz rozhodlo až prodloužení nazývané náhlá smrt, když utkání skončilo v časovém limitu za stavu 7:7. Prodlužuje se pak, dokud některý ze soupeřů nevybojuje první bod," upřesňoval Marcel Morbitzer.

Mezi kadety se ve váze do osmdesáti pěti kilogramů předvedl Marek Pokuta. Také po jeho výkonech se mu na krku zaleskl cenný kov, bronzová medaile. „Marek měl všechna utkání velice těžká a vyrovnaná. O tom svědčí i porážka, kdy zápas skončil 3:3. V této věkové kategorii se neprodlužuje, ale rozhoduje výše ohodnocený chvat. Polský závodník měl chvaty ohodnoceny 2,1,- a Marek 1,1,1. O to víc prohra mrzela," dodal Morbitzer.