Jako nováček se představil Filip Hamsanda ve váze do 66 kilogramů. „Od jeho startu se očekávalo spíše otrkávání, ale příjemně překvapil," usmíval se asistent trenéra Petr Gracias.

Po dřepu byl za 137,5 kila na stříbrné pozici. V benči zvládl 87,5 kilogramu a dělil se dokonce o prvenství. Nakonec podlehl silnějšímu Patriku Hrubému ze Spartaku Chodov, který jej v mrtvém tahu porazil o pět kilo. Hasmanda však výkonem 170 kilogramů v mrtvém tahu a celkovým trojbojem 395 kilo vybojoval nádherné stříbro, které nikdo nečekal.

O váhovou kategori výše, tedy do 74 kilogramů, se představili oba další krnovští siláci, Pavlíček a Procházka. „Jejich váha byla nejvíce obsazená a sešlo se celkem dvanáct závodníků. Mezi nimi nechyběli ani čeští reprezentanti. Oba tak měli hodně težkou úlohu. Ale zase si kluci mohli zazávodit s nejlepšími," vykládal Petr Gracias.

Jan Pavlíček zvládl nakonec ve dřepu 152,5 kilogramu. „Tady se musím Honzovi omluvit, nahlásil jsem chybně třetí pokus o 7,5 kila nižší, než bylo dohodnuto. Tahle chyba pak ovlivnila celé další dění," sypal si popel na hlavu krnovský asistent.

Pavlíček si spravil chuť v benči, kde zdolal 112,5 kilogramu, a v mrtvém tahu pak 180 kilo. V celkovém trojboji předvedl 445 kilogramů. Pátým místem a výkonem si řekl o zařazení do reprezentace, což bylo opět příjemné překvapení.

Druhým Krnovanem ve stejné kategorii byl Jiří Procházka. „Jirka studuje mimo Krnov, nemá podmínky pro trénink a nemůže se tak připravovat společně s ostatními, což bylo znát na jeho výkonnosti," poznamenal Petr Gracias. Svými výkony (dřep 140, benč 102,5 a mrtvý tah 180 kilogramů, celkově trojboj 422,5 kilogramu) se umístil na osmé pozici.

„Se ziskem jedné stříbrné medaile a zařazením jednoho borce do reprezentace jsme spokojení. Za výbor silového trojboje chci klukům poděkovat," uvedl na závěr asistent trenéra Petr Gracias.