„Mezi národními svazy silového trojboje obou, kdysi spojených republik, panuje velká spolupráce. Proto na mistrovství republiky jezdí Slováci k nám a my k nim. Alespoň je větší konkurence,“ uvedl místopředseda pořádajícího oddílu Lokomotiva Krnov Petr Vlach a pokračoval: „Výsledky se tedy budou počítat dvakrát, nejprve společně a pak se vyhodnotí mistrovství ČR bez slovenských závodníků,“ osvětlil Vlach.

Také domácí krnovský oddíl bude mít mezi siláky své zastoupení. Do bojů o medaile zasáhnou nadějní Krnováci Lukáš Tomčák, Petr Buchtík, Petr Šafarčík a Daniel Kurečka a cílem všech čtyř je zisk cenného kovu. „Pokud se klukům podaří výkony, které by chtěli, a které zvedají v tréninku, tak na medaile šanci mají. Dan Kurečka a Lukáš Tomčák budou patřit určitě k nejlepším ve své váhové kategorii. Petr Buchtík to bude mít hodně těžké, má hodně silnou konkurenci. Ale zase je dobře připravený, tak uvidíme,“ nastínil krnovské ambice Petr Vlach.

A jak jsou na tom v porovnání s naší mládežnickou špičkou Slováci, kterých se v Krnově představí dvanáct? „Hodně dobře. Jsou našlapaní. Silový trojboj je u nich na velmi dobré úrovni a jejich závodníci hodně promluví do umístění na předních příčkách,“ uznával kvalitu siláků od našich východních sousedů místopředseda a sám aktivní trojbojař.

 

Samotné závody začínají v sobotu v 9.00 hodin. Předtím bude probíhat nezbytné vážení závodníků a jejich rozřazení do hmotnostních kategorií. Poté odstartují disciplíny v pořadí dřep, bench-press a mrtvý tah.

Více informací budete moci nalézt na webu www.power-krnov.cz. Živý přenos budou příznivci moci sledovat jako obvykle na www.powerlifter.cz/live. „Chtěli bychom pozvat všechny příznivce tohoto sportu, aby přišli povzbudit domácí borce,“ pozval všechny Vlach.